11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Tuż przed feriami zimowymi w SP4 odbył się apel, przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pań: Larysy Sieńskiej, Anety Stanios, Krystyny Weselak, o prawach dziecka, człowieka.  Chociaż w Polsce Konwencja o Prawach Dziecka obowiązuje od 1991 roku, prawa dzieci nie są jeszcze wszystkim znane. Uczniowie klasy 8a wraz z dziećmi ze świetlicy szkolnej przygotowali scenki rodzajowe oraz krótki opis danego prawa. Uczniowie dowiedzieli się także, gdzie mogą szukać pomocy.

    Miesiąc styczeń to czas rozgrywek w piłkę koszykową. Od tego roku wprowadzona została nowa formuła grania 3x3 na jeden kosz. Po raz pierwszy w historii w tej dyscyplinie sportu wzięli udział nasi chłopcy z klas VII - VIII, którzy zajęli II miejsce.

   W drużynie wystąpili: Olszewski Igor, Endrzejczyk Bartłomiej, Rychcik Miłosz, Kuciński Adrian, Karpiński Kacper i Ciesielski Damian.

   W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych dnia 5 lutego 2020 r. w SP4 w Mławie odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl.I-III na temat "Bezpieczne ferie". Spotkanie prowadził Pan A. Wrzeszczynski emerytowany podinspektor, Naczelnik Wydzialu Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną Pan Wrzeszczyński omówił z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

   W związku z 75 Rocznicą Wyzwolenia Mławy w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przygotowała klasa V d pod kierunkiem p. Marzeny Raszkowskiej i p. Anety Stanios przy współudziale chóru szkolnego.
Wrócono pamięcią do sytuacji historycznej ze stycznia 1945 roku. Wspominano ofiary mordu na Kalkówce – 364 osoby, wśród których były kobiety i dzieci.

  14.01.2020 r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Kolorowa Kraina Brzechwy i Tuwima” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Mławie. Celem konkursu była popularyzacja twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, pobudzanie wyobraźni i wrażliwości artystycznej oraz umiejętności plastycznych dzieci. Uroczystość uświetnił występ uczniów SP nr 6, podczas którego zaprezentowali przybyłym gościom utwory J. Tuwima i J. Brzechwy.

    20 stycznia 2020 roku odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym roztańczone spotkanie z przedstawicielami Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna pt.: „Karnawał w Rio”.
Podczas niezwyklej lekcji muzyki uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zostali „przeniesieni” do Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie podczas karnawału odbywają się liczne przemarsze samby i co roku przybywa tam niemal milion turystów z całego świata.

   12 stycznia 2020 roku odbył się 28.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasza placówka również włączyła się w tę akcję. Podczas występów w I Liceum Ogólnokształcącym swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z naszego przedszkola z grup IX i X pod kierunkiem pań Mileny Krajewskiej i Urszuli Oflenda. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę "Zima w rytmie rock and rolla". Szkołę reprezentowała klasa IIIb pod kierunkiem pań Barbary Golian i Magdaleny Iwańskiej.

     Tegoroczna zimowa aura nam sprzyjała. W dniu 20 grudnia 2019 roku termometry wskazywały 7 °C, więc  uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zabrali się za sadzenie drzewek. Każda klas posadziła jedno drzewo i w sumie teren zespołu wzbogacił się o 21 drzew, które w przyszłości wspierać nas będą w trosce o czyste powietrze.

Joomla Template by Joomla51.com