11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami jedna z nich są jasełka. W dniu 19 grudnia to widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie wprowadziło całą społeczność placówki w nastrój świąteczny. Piękna scenografia, stroje młodych aktorów, stajenka, a przede wszystkim pięknie przedstawiona historia narodzenia Pana Jezusa zachwyciła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło nas w świąteczne radowanie.

  Uczniowie klas 6a 7a 7c wraz z pp. Moniką Brzozowską i Eweliną Ludwikowską wzięli udział w konkursie polonistyczno - artystycznym. Klasa 6a zaprojektowała a następnie wykonała wyspę - miejsce spotkań głównych bohaterów z powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy". Z kolei siódmoklasiści nagrali film "Fragment Koncertu Jankiela z epopei narodowej" Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

   W ramach realizacji programu - ,,Polubić czytanie'' 17 grudnia br klasa Ib gościła panią bibliotekarkę Wiolettę Polak, która zapoznała dzieci z kamishibai. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali baśni H. Ch. Andersena ,,Dziewczynka z zapałkami'' przedstawionej za pomocą ilustrowanego teatrzyku.

  Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Powoli zbliżają się święta - magiczny okres w roku. Aby poczuć magię zbliżających się świąt uczniowie klas VIa, VIb, VIc, VIIa, VIIb, VIIc, VIIIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu był seans w kinie. Obejrzeliśmy kontynuację świetnego filmu animowanego "Kraina lodu" - "Kraina lodu 2" w wersji 3D.

   Klasa III a z wychowawcą panią Dorotą Kowalewską z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu "Piękna nasza Polska cała" wzięła udział w pieczeniu świątecznych pierników. Do tego zadania uczniowie zaprosili też rodziców. W dniu 11 grudnia dzieci pojechały do szkoły gastronomicznej. Pracuje tam mama Kingi, która zaprosiła nas na te świąteczne piernikowe warsztaty. Radości i uciechy było mnóstwo. Każde dziecko nauczyło się jak krok po kroku wykonać pierniki.

  12 grudnia 2019 r. w siedzibie głównej Cedrob w Ujazdówku tradycyjne w grudniu odbył się finał konkursu „Choinka w szkole”, w którym Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie , co roku bierze udział.
Celem konkursu jest promowanie i kultywowanie bogatej tradycji świątecznej wśród uczniów szkół podstawowych.
Do finału zakwalifikowało się 25 szkół z których wybrano 1, 2 i 3 miejsce oraz 4 wyróżnienia.
Po raz kolejny mamy się czym pochwalić, ponieważ Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zajął 2 miejsce w tym konkursie i otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł, która zostanie przeznaczona na potrzeby szkoły.

   Święta to magiczny czas. Aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt pp. Alicja Karwińska,  Ewelina Ludwikowska oraz Monika Brzozowska przygotowały warsztaty Bożonarodzeniowe, w których wzięli udział uczniowie klas VIa, VIb, VIIc. Warsztaty okazały się nie tylko świetną zabawą ale również pozwoliły odkryć zdolności plastyczne, które drzemią w uczniach.

Joomla Template by Joomla51.com