11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

W czwartek, 14 marca br. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie odbyła się XIII edycja “Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego utworów Marii Konopnickiej”.

Wychowanka naszego przedszkola – Lena Dobrzyńska dumnie reprezentowała nasze przedszkole. Z wielkim zapałem i entuzjazmem zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie. Lenka za recytację wiersza pt. “Stefek Burczymucha” otrzymała wyróżnienie.

W czwartek  28.02.2019 r w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Pawła Szulca – strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej  Pożarnej w Mławie. Pan Paweł w prosty i ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, równocześnie prezentując ubiór strażaka i podręczny sprzęt.

W czasie spotkania dzieci zostały zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną. Przypomniano i utrwalono numery alarmowe. 

  Po raz kolejny społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zaangażowała się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Jak co roku zorganizowana została zbiórka karmy dla psów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Nadzieja” w Napierkach. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu psów w schronisku. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji i los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obcy.

  Zwierzęta świata to jeden z ulubionych tematów dzieci. W ramach podsumowania zajęć tygodniowych dzieci z grupy IX i X wcieliły się w nietypowych odkrywców. Dzieci wykazały się bystrością i bez większego trudu tropiły zwierzęta z różnych stron świata oraz nazywały poznane kontynenty. Na zakończenie nadały swojej "części świata" nieco koloru...

  15 lutego 2019 roku przedszkolaki z grupy X w ramach podsumowania tematyki tygodniowych zajęć wzięły udział w "Quizie muzycznym". Dzieci doskonale radziły sobie z pytaniami dotyczącymi instrumentów muzycznych, wiedziały także kim był Fryderyk Chopin oraz do czego służy klucz wiolinowy. Praca zespołowa pozwoliła kształtować komunikację i współpracę. Dzięki temu wszystkie drużyny uzyskały maksymalną liczbę punktów, a każdy przedszkolak zdobył tytuł Mistrza quizu muzycznego! Gratulujemy!

  Kolejny raz, dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie,  biblioteka -Filia nr 1 miała udostępnione pomieszczenie do przeprowadzania zajęć w czasie ferii zimowych 2019.  Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie i wolontariuszmi ( działających przy MOPS-sie ) dzieci ze Szkoły nr 4 i przedszkolaki z Przedszkola nr 2 miały zapewnione wiele atrakcyjnych imprez  :

   Dzień Babci i Dziadka to bez wątpienia szczególne święto nie tylko dla wnucząt, ale i dla ich wspaniałych Babć i Dziadków. Tego dnia w ZPO nr 2 na zaproszonych gości czekało wiele niespodzianek. Niezmiennie, pierwszym punktem programu było przedstawienie teatralne zorganizowane przez nauczycieli, rodziców, uczniów oraz przyjaciół szkoły, którzy z wielką radością mogli wystąpić przed tak znamienitą publicznością. Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł „Śpiąca Królewna”.

Joomla Template by Joomla51.com