11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

 

  W marcu w naszej bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Były to zajęcia wprowadzające małych czytelników w świat książek. Krótkie zagadki o bohaterach książek, na temat zasad poszanowania książek cieszyły się powodzeniem u maluchów. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystej przysiędze.

   26 kwietnia w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja .

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego klasy: III a i V c przedstawiły montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Dobrze, że jesteś Ojczyzno". Składał się on z wierszy, scenek i patriotycznych pieśni takich jak: „Polskie kwiaty", „Majowa jutrzenka", „Polonez 3 Maja". Na zakończenie części artystycznej wszyscy uczniowie w szkole śpiewali refren piosenki „Kocham Cię Polsko".

  Dnia 17 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Kościół moim domem", w którym wzięły udział dzieci 6-letnie, dzieci z klas I-III i IV-VI z mławskich szkół.

   Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku rodziny, kościoła oraz siebie samych.

  Wszystkie dostarczone prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, były wykonane różnymi technikami plastycznymi, niektóre wymagały dużego nakładu pracy własnej uczniów.

      W dniu 26 kwietnia (czwartek) w gabinecie pedagoga szkolnego w godzinach 10.30 – 14.30 konsultacji dla nauczycieli i rodziców udzielać będzie psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

               Serdecznie zapraszamy.

     W dniu 23 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 4 jako pierwsza placówka w Mławie zorganizowała debatę młodzieżową, której patronują Oranżerie Naukowe. Idea debaty zrzesza młodych ludzi dostrzegających i rozumiejących problemy współczesnego świata, jego pokusy i zagrożenia będące konsekwencją postępu w dziedzinach technologii, psychologii i socjologii. Pomysł Oranżerii Naukowych zrodził się podczas spotkań środowiska naukowego polskich uczelni wyższych, zrzeszonego w organizacji zwanej Kawiarniami Naukowymi, odbywającymi się regularnie w Warszawie. Oranżeria Naukowa jest młodzieżową wersją takiej kawiarni.

   Zakończył się Międzyszkolny Konkurs Literacki o tematyce związanej z Rokiem Janusza Korczaka pt. „W państwie króla Maciusia I", zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie.

  12 kwietnia uczniowie ZPO nr 2 w Mławie wzięli udział w eliminacjach powiatowych 35 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Byli to: Oliwia Brzozowska, Rut Tokarska, Mateusz Majran, Martyna Grzybicka i Ewelina Wilk.

I miejsce zajęła Rut Tokarska z kl. VIa

III miejsce zajęła Oliwia Brzozowska z oddziału "0"

Wyróżnienie otrzymał Mateusz Majran z klasy IIa

 

    13 kwietnia 2012 r. w Pułtusku odbył sie finał rejonu w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała sztafeta mieszana klas IV (dwóch zawodnikow było z klasy III - Benecki Dominik i Kamil Kacprzak). Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie zdobywając II miejsce i tytuł vice mistrza rejonu.

Joomla Template by Joomla51.com