11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

Odpowiedź na to i wiele innych pytań związanych z umiejętnością czytania znajdziecie oglądając film w wykonaniu uczniów klasy 8c.Zachęcamy Was do obejrzenia inscenizacji filmowej wspólnie z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, znajomymi. To będzie świetna okazja aby spotkać się w gronie najbliższych i przyjemnie oraz pożytecznie spędzić czas. Miłego seansu !!!

http://www.mediafire.com/file/36vdy55wgo8ceqh/Film.mp4/file

  W naszej szkole realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który jest programem rządowym. W ramach tego przedsięwzięcia powstał Szkolny Program Naprawy Czytelnictwa, którego zadania realizowane są podczas lekcji języka polskiego, zajęć pozalekcyjnych wiedzy, dydaktyczno - wyrównawczych a także podczas lekcji godziny wychowawczej czy zajęć bibliotecznych. Celem programu jest przede wszystkim poprawa stanu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży ale również wzmacnianie roli bibliotek szkolnych, publicznych i pedagogicznych. Dzięki realizacji programu nasza biblioteka uzupełniona została w nowości wydawcznicze, które służą uczniom i nauczycielom.

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Haliny Rudnickiej, Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 2 w Mławie) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej  http://www.zpo2.mlawa.pl

 Uczniowie klasy 7a podczas lekcji godziny wychowawczej oraz zajęć pozalekcyjnych wiedzy dyskutowali na temat wartości jakie pielęgnują w swoich domach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Celem rozmowy było ukazanie uczniom, że wartości są źródłem aktywności człowieka oraz kształtują w ludziach wrażliwość. Osoba wrażliwa przywiązuje wagę do tradycji, swoich słów i czynów po to, by nie ranić drugiego człowieka.

  Internet jest częścią naszego życia, coraz częściej możemy się tam spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi. Zdarzają się również wrzucane do Sieci nagrania, obrazki, memy itp., które mają na celu ośmieszenie, gnębienie, obrażanie.

Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców naszych uczniów, zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz spotem profilaktycznym o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.

Materiały opracowane przez Komendę Główną Policji.

SPOT

   Z okazji 111 rocznicy urodzin Haliny Rudnickiej i 26 rocznicy nadania jej imienia naszej szkole odbył się konkurs "Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej". Jego 26 edycja miała zasięg szkolny. Przystąpiło do niego 50 uczniów naszej szkoły. Poprzez udział w konkursie uczniowie mogli rozwinąć wyobraźnię i aktywność plastyczną, pogłębić wrażliwość estetyczną inspirowaną literaturą oraz poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą twórczości Haliny Rudnickiej. Złożone na konkurs prace plastyczne wykonane zostały różnorodnymi technikami i prezentowały wysokie walory artystyczne i estetyczne a pomysły uczniów były oryginalne i czytelne w swoim przekazie.

  W roku szkolny 2020/2021 odbyła się kolejna edycja konkursu Supergłowa 2020 Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów postaw edukacyjnych polegających na zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy z różnych dziedzin nauki.
Pytania obejmowały wiedzę z różnych dziedzin wiedzy np.:
a) humanistycznej
b) przyrodniczej
c) matematyki
d) sportowej
Tylko jeden uczeń mógł zdobyć tytuł „SUPERGŁOWY”, ten który uzyskał najwięcej punktów. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną konkurs odbył się on - line. Wzięło w nim udział 75 uczniów klas IV -VIII
Miło nam poinformować Was, że ten zaszczytny tytuł zdobyła Natalia Kliczek uczennica klasy VIII b
Serdecznie gratulujemy.
Zwycięzca konkursu otrzyma dyplom, nagrodę oraz zaszczytny tytuł.

   Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Pięknie jest żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Okolicznościowa prezentacja

Joomla Template by Joomla51.com