11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”– Kartka dla Powstańca.
Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt ma „edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”.
Tworzenie kartek i pisanie życzeń poprzedziły lekcje zarówno w klasie 1a(na zajęciach świetlicowych), 1b, 3c, świetlicy terapeutycznej, na zajęciach plastycznych oraz na godzinie wychowawczej i zajęciach pozalekcyjnych wiedzy w klasie 7a i 6c poświęcone Powstaniu Warszawskiemu.
Uczniowie przypomnieli sobie przyczyny i przebieg powstania.

„NAUCZYCIEL PROWADZI ZA RĘKĘ, OTWIERA UMYSŁ,   DOTYKA SERCA, KSZTAŁTUJE PRZYSZŁOŚĆ”

 Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które zostało ustanowione 27 kwietnia 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
14 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie klasy VII a.

Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces praktycznie we wszystkim: dać z siebie wszystko".
Dzisiaj podczas finału rejonu w sztafetowych biegach przełajowych uczniowie z SP4 dali z siebie wszystko co mieli najlepsze. Efektem tego było II miejsce sztafety dziewcząt z rocznika 2008-2009. Sztafeta mieszana rocznik 2010 zajęła III miejsce, natomiast chłopcy rocznik 2006, po bardzo emocjonującym finiszu, zdobyli II miejsce ( zabrakło 0,5 metra). Brawo SP4.

  Wiadomość kierujemy do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.
Cały czas trwa Powszechny Spis Rolny. Jeśli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza spisowego, może zadzwonić do Państwa rachmistrz w celu przeprowadzenia spisu. Rachmistrz może zadzwonić od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.
Nadal można skorzystać z formularza online dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/ – najwygodniejszej formy przekazania danych. Wypełniając ankietę mogą Państwo samodzielnie, bez udziału osób trzecich, przekazać dane o swoim gospodarstwie.

Jak co roku w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do SU. Tym razem uczniowie głosowali on line wypełniając ankietę. Każdy z uczniów mógł oddać 1 głos na kandydata do SU oraz 1 głos na opiekuna SU. W głosowaniu wzięło udział 150 uczniów.
A oto wyniki:
Opiekunowie
klas I-III pp. Bożena Jabłonowska, Sylwia Bancerz, Wioleta Żerańska, Joanna Bazyl
klas IV-VIII pp. Monika Brzozowska, Rafał Karczmarczyk
SKŁAD SU:
Przewodnicząca - Zuzanna Kacprzak 8b
Zastępca - Zuzanna Kaczmarczyk 7a
Skarbnik - Zuzanna Wrzeszcz 8b, Zuzanna Pazderska 8a
Sekcja techniczna- Miłosz Rychcik 8c, Adrian Kuciński 8a, Krzysztof Szwejka 7a
Wybory przeprowadziły pp. Joanna Bazyl oraz Monika Brzozowska
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

 Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w XXIX KONKURSIE PLASTYCZNYM i XVIII KONKURSIE LITERACKIM pt.„ Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej ” organizowanym w związku ze zbliżającą się rocznicą urodzin pisarki oraz rocznicą nadania szkole imienia.

Z poważaniem Dyrektor szkoły Joanna Wyszkowska   

Organizatorzy:

Hanna Kanigowska , Wioletta Polak, Iwona Cieślińska, Dariusz Bartosiewicz

Regulamin

   2 października obchodziliśmy ŚDTM. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki, a głównym organizatorem w Polsce jest wydawnictwo "Karty Grabowskiego".
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowie na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
To nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszego doskonalenia swojej matematycznej wiedzy.

   Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 uczniowie klas 1a, 1b, 3a pod kierunkiem E. Ludwikowskiej, M. Nieznańskiej uczęszczający do świetlicy szkolnej, zaangażowali się w niezwykłą akcję ,,Wymiana pocztówkowa”. Jest to świetna zabawa dla dzieci, żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe. Wysyłanie listów, pocztówek należy do rzadkości.

Joomla Template by Joomla51.com