11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

Powtórka przed sprawdzianem wcale nie musi przybierać tradycyjnej formy! Przekonali się o tym uczniowie klasy 3a, którzy przygotowali lapbooki na temat poznanych regionów Polski. Uczniowie pracowali w kilkuosobowych zespołach. Wcześniej zaplanowali swoje prace, podzielili się obowiązkami i samodzielnie przygotowali materiały.

 Klasa 1b z ZPO2 realizuje II moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Tym razem Chmurka Tosia odwiedziła zwierzątka z Leśnego Zakątka, które zachęciły dzieci do ratowana świata. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne na podstawie których dowiedzieli się, co wpływa na ocieplenie klimatu, a tym samym na topnienie lodowców. Rozumieją co to jest recykling.
W klasowym laboratorium zbadali śnieg i lód za pomocą wszystkich zmysłów: wzroku, węchu, smaku, słuchu oraz dotyku. Dzieci postanowiły uratować ziemię i wykonały ekologiczne plakaty zachęcające innych do dbania o nasze środowisko.

  Dzisiaj dzieci z klasy 2b dowiedziały się jak ważna jest odpowiedzialna dieta dla naszego zdrowia. Poznały piramidę żywieniową, której fundamentem są owoce i warzywa, a na samym szczycie są rzeczy, których powinniśmy jeść najmniej ( tłuszcze i cukry ). Uczniowie dowiedzieli się , że każdy kto dba o swoje zdrowie i prawidłową sylwetkę powinien znać ten prosty i przejrzysty graficzny schemat, który przedstawia najważniejsze zasady zdrowej i zbilansowanej diety.

„Nauczcie dziecko grać w szachy,

a o ich przyszłość możecie być spokojni” 

Paul Morphy

 W ramach zajęć dodatkowych – Klubu Młodego Matematyka uczniowie klasy 3c rozpoczęli swoją przygodę z szachami. Nauka gry w szachy przyczynia się do rozwoju emocjonalnego i intelektualnego na wielu płaszczyznach m. in. rozwoju zdolności matematycznych, logicznego myślenia, wyobraźni, umiejętności analizy napotykanych problemów i ich rozwiązywania oraz szacunku do przeciwnika i samego siebie.

  Dziś, nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole 2020 organizowanym w ramach V edycji ogólnopolskiej kampanii z zakresu edukacji historycznej i patriotycznej BohaterON- włącz historię.

W tym tygodniu klasa1b odwiedziła krainę kotów na trzy sposoby: offlinowo, z wykorzystaniem TIK oraz jako miłośnicy Ozobota.
Uczniowie za pomocą wskazanych koordynatów odkodowali szarego kotka. Skorzystali z prezentacji genially autorstwa pani A.Świć i układali piktogramy według określonej cechy. Nie umknęło ich uwadze tak lubiane sudoku, z którym uporali się błyskawicznie. Pierwszaczki bardzo lubią Ozoboty , toteż z łatwością zaprogramowali ich trasę z uwzględnieniem polecenia- zawróć na końcu linii tak, aby wesoło i kolorowo toczyły się po zakodowanej trasie.

 W dzisiejszym dniu klasa 2b gościła w swojej sali Panią pielęgniarkę szkolną. Dzieci wcześniej przygotowały się do tego spotkania. W grupach zapisywały pytania do wywiadu, które później zadawały. Rozmowa dotyczyła tematu ,,Jak postępować, aby nie chorować ‘’. Podczas spotkania uczniowie poznali wiele zasad i porad dotyczących zdrowego stylu życia,

Joomla Template by Joomla51.com