11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

    Turniej „Jestem sprawny i bezpieczny”, organizowany w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 przez Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 2 w Mławie, jest imprezą cykliczną.
Corocznie od 2007 jesteśmy organizatorami i gospodarzami tej imprezy sportowo-edukacyjnej dla przedszkolaków z naszego miasta. Ma ona na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej dzieci oraz wdrażanie ich do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Ważnym celem jest również integracja miedzy mławskimi placówkami oświatowymi.
W konkursie mogą brać udział dzieci sześcioletnie, które wykazują się znajomością zasad bezpieczeństwa oraz dobrą sprawnością fizyczną. Każda konkurencja wymaga od zawodników umiejętności efektywnego współdziałania w zespole. Uczestnicy muszą umiejętnie łączyć wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa z aktywnością ruchową.
Daną placówkę oświatową może reprezentować tylko jedna drużyna. Jurorzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Po zakończeniu wręczają pamiątkowe dyplomy i upominki. Nasz turniej uczy uczciwej rywalizacji, promuje zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarcza dzieciom radości i satysfakcji z uczestnictwa w różnych konkurencjach sportowych.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

       29 listopada 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbył się Międzyprzedszkolny Turniej „Jestem sprawny i bezpieczny”. Już po raz dziesiąty organizujemy tę imprezę sportowo-edukacyjną dla przedszkolaków z naszego miasta. Ma ona na celu  podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej, wdrażanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

W tej sportowej, jednocześnie edukacyjnej imprezie wzięło udział siedem drużyn, ze wszystkich mławskich placówek oświatowych.

Zawodnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach sportowych m.in.: slalom między pachołkami, rzuty woreczkami do celu, bieg z przeszkodami, turlanie piłki. Wszyscy uczestnicy wykazali się zwinnością, zręcznością i szybką reakcją. Poszczególne drużyny sprawnie rozwiązywały zagadki, układały „zebrę”, puzzle, rozpoznawały znaki drogowe, przyporządkowywały numery alarmowe do pojazdów. Sześciolatki doskonale poradziły sobie ze wskazaniem elementów odblaskowych niezbędnych w stroju pieszego i rowerzysty. Trafnie wskazywały składniki apteczki ze środkami pierwszej pomocy.

Drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Przedszkolaki znakomicie połączyły wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa z aktywnością ruchową. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły a ich zmaganiom towarzyszyła zdrowa rywalizacja.

Zapraszamy za rok!

ROK SZKOLNY 2016/2017

  W naszej placówce odbył się IX Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy pod hasłem „Jestem sprawny i bezpieczny". W tej sportowej imprezie wzięło udział pięć drużyn z przedszkoli naszego miasta. Jak co roku i tym razem przedszkolaki musiały wykazać się szybkością, zręcznością oraz wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa.

  Innym ważnym celem spotkania była integracja środowiska przedszkolnego. Sportowe zmagania wywoływały u dzieci bardzo silne emocje, a element współzawodnictwa mobilizował ich do osiągania jak najlepszych wyników. Nad poprawnością i oceną poszczególnych zadań czuwali sędziowie, dzięki którym udało się wyłonić zwycięzców. Wszystkie drużyny zaprezentowały się wspaniale, dlatego wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych. Dyrekcja oraz organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju. Dziękujemy również pani Grażynie Rutkowskiej za poprowadzenie przewidzianych konkurencji.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

  20 listopada w naszej placówce odbył się VIII Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy pod hasłem „Jestem sprawny i bezpieczny". W tej sportowej imprezie wzięło udział sześć drużyn reprezentujących mławskie przedszkola. Jak co roku i tym razem przedszkolaki musiały wykazać się szybkością, zręcznością oraz wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa. Innym ważnym celem spotkania była integracja środowiska przedszkolnego.

  Sportowe zmagania wywoływały u dzieci bardzo silne emocje, a element współzawodnictwa mobilizował ich do osiągania jak najlepszych wyników. Nad poprawnością i oceną poszczególnych zadań czuwali sędziowie, dzięki którym udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszej placówki, drugie - przedszkolaki z Zespołu Nr 3, a trzecią pozycję - drużyna z przedszkola Bajkowy Dworek. Pozostałe drużyny też zaprezentowały się wspaniale, dlatego wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  Dyrekcja oraz organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.

   Dziękujemy również pani Grażynie Rutkowskiej za poprowadzenie zawodów.

   Organizatorzy: Elżbieta Leśniewska, Dorota Koźlakiewicz, Milena Krajewskla, Martyna Zębrzuska.

ROK SZKOLNY 2014/2015

Dbam o bezpieczeństwo swoje,

Ale ważne jest i twoje.

Więc o zdrowie własne dbaj,

Innym także przykład daj.

  20 listopada w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 odbył się już po raz siódmy Międzyprzedszkolny Turniej Sprawnościowy pod hasłem „Jestem sprawny i bezpieczny".

  Po raz pierwszy do rywalizacji sportowych zgłosiły się wszystkie placówki z mławskich przedszkoli ze swoimi 5 – letnimi wychowankami. Głównym celem tej imprezy była integracja między placówkami oświatowymi i umiejętne łączenie wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa z aktywnością ruchową. Przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 wykazały się dużą zręcznością i zwinnością, uzyskując tym samym pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Dzieciątka Jezus, a trzecie Przedszkole Bajkowy Dworek.

  Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem starały się jak najlepiej wypaść w każdej konkurencji. To był miły, pełen atrakcji dzień, który pozostanie w naszej pamięci na długo.

  Dyrektor oraz organizatorzy serdecznie gratulują zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.

Organizatorzy:

Barbara Koszałkowska

Elżbieta Leśniewska

Marta Siemianowska

Grażyna Tokarska

 

 

 

Joomla Template by Joomla51.com