11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

  Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”– Kartka dla Powstańca.
Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt ma „edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”.
Tworzenie kartek i pisanie życzeń poprzedziły lekcje zarówno w klasie 1a(na zajęciach świetlicowych), 1b, 3c, świetlicy terapeutycznej, na zajęciach plastycznych oraz na godzinie wychowawczej i zajęciach pozalekcyjnych wiedzy w klasie 7a i 6c poświęcone Powstaniu Warszawskiemu.
Uczniowie przypomnieli sobie przyczyny i przebieg powstania.


Klasy młodsze obejrzały zdjęcia zniszczonej stolicy, wysłuchały opowieści o czarno-białym świecie z książki "Zaklęcie na W" Michała Rusinka. Karolek R. z klasy 3c przeczytał książkę- "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, podzielił się refleksją o niej i zachęcił kolegów i koleżanki do czytania przytaczając fragment w klasie.
Uczniowie klas starszych obejrzeli fragment filmu Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy oraz usystematyzowali wiedzę o Powstaniu Warszawskim i losach jego uczestników. Mieli również okazję zapoznać się fragmentami wspomnień osób, które brały w nim udział. Uczniowie zastanowili się nad słowem Bohater oraz wymienili cechy, jakimi powinien się on odznaczać.
We wszystkich tych klasach rozbrzmiewała muzyka z okresu powstania min: "Warszawskie dzieci", "Pałacyk Michla", "Sanitariuszka Małgorzatka".
Uczniowie pisząc kartkę pokazali, że pamiętają o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W ten sposób mogli oddać im cześć i okazać swój szacunek.
Własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów kartki zostały już wysłane i trafią teraz do Fundacji Sensoria, a za jej pośrednictwem do naszych bohaterskich Powstańców.

Joomla Template by Joomla51.com