11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Haliny Rudnickiej, Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 2 w Mławie) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej  http://www.zpo2.mlawa.pl

 

Data publikacji i aktualizacji strony internetowej

Data publikacji strony internetowej: 22.09.2011.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 21.09.2020.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

 1. materiały opublikowane zostały na stronie internetowej przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, pochodzą z różnych źródeł, co może się zdarzyć, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik,
  2. opublikowane filmy nie posiadają napisów tekstowych,
  3. mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu: cel linku nie jest odpowiednio określony, opublikowany załącznik może nie posiadać informacji na temat wielkości pliku czy formatu, pewne grafiki nie zawierają tekstów alternatywnych.

Treści niedostępne

Multimedia wizualne zamieszczone na stronie  Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie nie zawierają napisów oddających zawartość dźwiękową prezentowanego materiału.

Strona internetowa Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie posiada następujące ułatwienia/udogodnienia dla osób ze specjalnymi potrzebami:

 •  na stronie internetowej nie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 09.12.2020

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Kontaktować można się również dzwoniąc na numer telefonu 23/ 654 48 25. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

 •  zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
 •  zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
 •  wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

 • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
 • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
 • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący:

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2  w Mławie

Adres: ul. Graniczna 39, 06-500 Mława

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 23 654 48 25

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna

Budynek szkoły:

Dojazd do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej  w Mławie wchodzącej w skład Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie na ul. Granicznej znajduje się przystanek MKM, linie 1,2,3. Autobusy są pojazdami niskopodłogowymi.

Dostępność wejść

Budynek Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie  nie jest dostosowany do osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynku znajduje się wysoki parter. Do budynku prowadzą trzy wejścia: wejście główne od frontu budynku oraz dwa wejścia boczne od strony boiska, wejście do hali sportowej dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Szerokość drzwi wejściowych pozwala na wjazd wózkiem inwalidzkim.

Dostępność toalety

Hala sportowa wyposażona jest także w toaletę dla osób niepełnosprawnych.

Utrudnienia

Budynek szkoły nie jest dostosowany do osób niepełnosprawnych ruchowo. Brakuje podjazdu dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy.

Dostępność wejścia

Przy wejściu głównym od strony ulicy zainstalowany jest dzwonek przy drzwiach i można nim przywołać urzędnika lub nawiązać z nim kontakt telefoniczny pod  nr 23 654 48 25. Istnieje możliwość umówienia spotkania z klientem na korytarzu przy hali sportowej w każdej sprawie. 

Dostępność parkingu

Przed Szkołą Podstawową nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie  znajduje się ogólnodostępny parking z wyznaczonym miejscem parkingowym  dla osób niepełnosprawnych. Bezpośrednio przy miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych znajduje się bezpieczny i wyprofilowany wjazd na chodnik z obniżonym krawężnikiem;

Dojazd do Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie wchodzącego w skład Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Na ulicy Granicznej nieopodal  Budynku Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie znajduje się przystanek MKM, linie 1,2,3.  Autobusy są pojazdami niskopodłogowymi.

 

Dostępność wejść

Budynek Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie mieści się przy ul. Przyrynek 5  i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo.  Przy wejściu do budynku znajdują się barierki  i podjazd dla wózków inwalidzkich. Szerokość drzwi wejściowych pozwala na wjazd wózkiem inwalidzkim. W budynku znajduje się winda. Przy drzwiach wejściowych zamontowany jest domofon.

Utrudnienia

Przedszkole obsługuje sekretariat Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie mieszczący się w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie. Z urzędnikiem można umówić spotkanie w budynku przedszkola poprzez kontakt telefoniczny pod nr 23 654 48 25.

Dostępność toalety

W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Dostępność parkingu

Przed budynkiem przedszkola wyznaczono wewnętrzne miejsca parkingowe z wyznaczonym miejscem parkingowym  dla osób niepełnosprawnych. Bezpośrednio przy miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych znajduje się bezpieczny i wyprofilowany wjazd na chodnik z obniżonym krawężnikiem;

Plac zabaw w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Wejście na plac zabaw znajduje się przy ul. Przyrynek 5  i jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dostępność toalety

Przy placu zabaw nie ma toalety.

Dostępność parkingu

Przy ul. Przyrynek 5 wyznaczone są miejsca parkingowe, brak jest wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Możliwe jest skorzystanie z parkingu przy ulicy Granicznej.

Utrudnienia

Zabawki zainstalowane na placu zabaw nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego 

Szkoła nie posiada tłumacza języka migowego. 

 

Joomla Template by Joomla51.com