11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Godzina wychowawcza w klasie 7a
Walentynki niby jedno święto, jednak w różnych państwach świata obchodzi się je całkowicie inaczej. Na ten temat dyskutowali uczniowie klasy 7a podczas godziny wychowawczej wymieniając się ciekawostkami na ten temat.
Oto kilka z nich...
W Japonii walentynki to święto mężczyzn! Tego dnia kobiety obdarowują swoje sympatie czekoladkami. W Korei Południowej każdy 14. dzień miesiąca jest dniem poświęconym miłości. W walentynki podobnie jak w Japonii to kobiety wręczają swoim mężczyznom podarki. W Słowenii walentynki to pierwszy dzień, kiedy idzie pracować się w polu lub w winnicach. 14 lutego w Estonii to nie święto miłości, ale przyjaźni. W Niemczech symbolem dobrobytu i miłości jest świnia!

Zatem to ona, obok serduszek, pojawia się np. na kartach walentynkowych. Rzymianie 14 lutego udają się do Bazyliki Santa Maria in Cosmedin, gdzie znajduje się czaszka św. Walentego. Następnie modlą się przed relikwią i proszą lub dziękują za znalezioną miłość.
Tradycja obchodzenia walentynek dotarła do Polski - tak jak do całej Europy Północnej i Wschodniej - znacznie później niż do krajów zachodnich (razem z kultem św. Walentego), a popularność zyskała dopiero w latach 90. XX wieku. Dziś jest to jednak święto obchodzone tak samo hucznie, jak na Zachodzie.
Do najpopularniejszych w Polsce zwyczajów walentynkowych należy wysyłanie kartek z miłosnym wyznaniem, obdarowywanie ukochanej osoby prezentami i wspólne wyjście do kina lub na romantyczną kolację.

 

Prezentacja I

Prezentacja II

Joomla Template by Joomla51.com