11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Rok szkolny 2016/2017

 

W dniu 6 czerwca 2017 r w Szkole Podstawowej nr 4 po raz osiemnasty obchodziliśmy uroczyście podsumowanie Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii". Uczniowie klas trzecich zaprezentowali piosenki, wierszyki i scenki ukazujące potrzebę pracy nad ortograficznymi zasadami i regułami oraz dbałości o nasz język ojczysty.

Następnie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody laureatom wręczali goście specjalni: pan Ryszard Staniszewski, pani Jolanta Bem, pani Maria Świtoń oraz Dyrektor ZPO nr 2 - pani Joanna Wyszkowska. Na zakończenie spotkania na obecnych czekał przepyszny tort z fajerwerkami. Wszystkim laureatom serdeczne gratulujemy i życzymy wytrwałości, każdy przecież może zostać „Mistrzem Ortografii"!

Oto lista nagrodzonych

Kl II

I miejsce Sarbiewski Mikołaj Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

II miejsce Oprawa Julia Szkoła Podstawowa w Szreńsku

II miejsce Mystkowska Aleksandra Szkoła Podstawowa w Szreńsku

III miejsce Wachowicz Antonina Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

III miejsce Waśniewska Daria Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

Wyróżnienie Maciak Aleksander Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

Kl III

I miejsce Wiśniewski Piotr Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

II miejsce Machaj Jan Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

III miejsce Zalewska Julia Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

III miejsce Stanios Julia Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

Wyróżnienie Szymański Wiktor Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Wyróżnienie Rykowski Kamil Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

Wyróżnienie Skwarski Adam Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

Organizatorzy: Dorota Kowalewska, Bożena Jabłonowska, Barbara Golian, Sylwia Bancerz

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na nasz profil na Facebook'u -Galeria

 

Rok szkolny 2014/2015

Dnia 2 czerwca 2015 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbyło się podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii".

  Organizatorami konkursu były panie: S. Bancerz, B. Golian, B. Jabłonowska, D. Kowalewska i M. Lipińska.

   Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 142 uczniów ze szkół podstawowych powiatu mławskiego (klasa II – 60 i klasa III – 82). Tematyką dyktanda była filharmonia.

  Uczestnicy konkursu zmagali się z trudną pisownią języka polskiego. Po części artystycznej „W krainie ortografii" uczącej dzieci jak radzić sobie z trudną sztuką ortografii, Naczelnik Oświaty p. R. Staniszewski i Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie wręczyła nagrody i dyplomy.

 

Lista laureatów:

Klasy II

Mistrz Ortografii – Michał Tesznar, SP w Stupsku

I miejsce – Zuzanna Olszak, SP nr 7 w Mławie

II miejsce – Julia Breńska, SP 4 w Mławie

II miejsce – Zofia Pończuk, SP nr 7 w Mławie

III miejsce – Maja Błażejewska, SP 4 w Mławie

III miejsce – Oliwia Kołecka, SP 4 w Strzegowie

III miejsce – Zuzanna Olszewska, SP nr 6 w Mławie

Wyróżnienia:

Aleksandra Olszewska, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Klasy III

Mistrz Ortografii –Anna Grzegorczyk, SP nr 7 w Mławie

I miejsce – Michał Mówiński, SP w Szreńsku

II miejsce – Amelia Hincman, SP w Bogurzynie

II miejsce – Krystian Kaczerski, SP w Lipowcu Kościelnym

II miejsce – Wiktoria Machaj, SP nr 4 w Mławie

II miejsce – Kinga Milewska, SP nr 6 w Mławie

II miejsce – Kinga Ryska, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

II miejsce – Nikodem Wasiłowski, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

II miejsce – Paulina Wolska, SP nr 4 w Mławie

III miejsce – Kinga Kołakowska, SP nr 4 w Mławie

III miejsce – Maria Makieła, SP w Lipowcu Kościelnym

III miejsce – Kalina Ossowska, SP nr 7 w Mławie

III miejsce – Patryk Rozwadowski, SP nr 7 w Mławie

III miejsce – Fabian Sieński, SP nr 1 w Mławie

Wyróżnienia:

Szymon Hołubowicz, SP w Nosarzewie

Karolina Kosek, SP nr 7 w Mławie

  Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. Zachęcamy również wszystkich uczniów by zmierzyli się z naszym tekstem konkursowym. Oto treści dyktand dla poszczególnych klas:

Klasa II

   Filharmonia to szczególne miejsce. Przyjeżdżają tu miłośnicy muzyki z całego świata. Klasa druga przyjechała tu z Żelazowej Woli na koncert jubileuszowy. Grane będą utwory Fryderyka Chopina. Wystąpi orkiestra symfoniczna dyrygowana przez Henryka Chochlę. Grane będą preludia i mazurki. Znana pianistka ćwiczy wprawki na fortepianie. Wydobywające się dźwięki czasem są lekkie, a czasem ciężkie i płaczliwe. Słychać w nich tęsknotę, szum wierzbowych liści, ulewę lub śmiech wieśniaczek. Skrzypaczka Amelia stroi skrzypce. Wiolonczelistka Zofia naciąga struny. Gdzieś w oddali bębnią bębny, grzechoczą grzechotki i talerze. Harfistka zajęła miejsce przy harfie. Trębacz zadął w trąbę. Publiczność nie może się doczekać występu ulubionych mistrzów.

Klasa III

  Filharmonia to szczególne miejsce. Przyjeżdżają tu miłośnicy muzyki polskich i zagranicznych twórców z całego świata. Drużyna harcerzy przyjechała tu z Żelazowej Woli na koncert jubileuszowy. Grane będą utwory najsłynniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Na przestronnej scenie wystąpi orkiestra symfoniczna pod batutą słynnego dyrygenta Henryka Chochli. Grane będą preludia, mazurki, nokturny. Znana pianistka Eugenia Żabkowska od dwóch godzin ćwiczy wprawki. Gra je na przedwojennym fortepianie stojącym w pobliżu kurtyny. Wydobywające się dźwięki czasem są lekkie jak piórka, a czasem ciężkie i złowieszcze. Słychać w nich tęsknotę, szum wierzbowych liści, rzęsistą ulewę lub śmiech roztańczonych wieśniaczek. Skrzypaczka Amelia stroi skrzypce. Pięćdziesięcioletnia wiolonczelistka Żaneta naciąga struny. Gdzieś w oddali bębnią bębny i talerze. Harfistka zajęła miejsce przy hebanowej harfie. Trębacz zadął żwawo w trąbę. Publiczność nie może się doczekać niecodziennego występu ulubionych wirtuozów i mistrzów.

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

  Dnia 23 maja 2013 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie przeprowadzono XIV powiatowy konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii". Organizatorami konkursu były pani Dorota Kowalewska, Bożena Jabłonowska, Sylwia Bancerz i Maria Lipińska. Do II etapu zakwalifikowało się 149 uczniów z powiatu mławskiego (kl II - 55, kl. III – 94).

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 6 czerwca 2013 r. Po części artystycznej „Bank słówek" uczącej dzieci jak radzić sobie z trudną sztuką ortografii, wręczono nagrody i dyplomy.

Lista laureatów:

Klasy II

Mistrz Ortografii – Julia Rybka, SP 4 w Mławie

I miejsce – Paweł Wiloch, SP Stupsk

I miejsce – Aleksandra Peszkowska, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

II miejsce – Zuzanna Jaworska, SP 1 w Mławie

III miejsce – Maciej Balcerzak, SP 4 w Mławie

III miejsce – Dawid Dąbrowski, SP Turza Mała

Wyróżnienia:

Natalia Kalman, SP Szreńsk

Maja Harzyńska, SP 4 w Mławie

Aleksander Zalewski, SP 7 w Mławie

Wiktoria Pakuszewska, SP Łomia

Klasy III

I miejsce – Alicja Kielanowska, SP 7 w Mławie

II miejsce – Iwona Domańska, SP 7 w Mławie

II miejsce – Daniel Jędrzejewski, SP 6 w Mławie

III miejsce – Maciej Szpakut, SP 6 w Mławie

III miejsce – Olga Grzegorczyk, SP 1 w Mławie

Wyróżnienia:

Anna Majewska, SP 4 w Mławie

Alicja Jędrzejewska, SP Wieczfnia

Natalia Pośpiech, SP 7 w Mławie

Zuzanna Kuzkowska, SP 7 w Mławie

Zuzanna Chmielewska, SP 6 w Mławie

Patrycja Karnia, SP 7 w Mławie

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

 

 

     W dniu 19 maja w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbył się II etap XI Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Mistrz Ortografii", do którego zakwalifikowało się 106 uczniów z klas II i III. Tematem dyktanda była ekologia. Uczestnicy konkursu zmagali się z trudną pisownią języka polskiego, która dla drugoklasistów między innymi brzmiała: „Jeden sortuje śmieci, wyrzuca je do właściwych pojemników, oszczędza energię i wodę. Drugi na odwrót. Porzuca je gdziekolwiek." Natomiast uczniowie klas trzecich pisali poszerzone dyktando. Oto jego fragment: „Planeta Ziemia jest trzecią z kolei planetą od Słońca w Układzie Słonecznym. Ma kształt błękitnej kuli. Krąży bezustannie wokół własnej osi. Ma jeden księżyc. W dzień oświetla ją życiodajne słońce. Jest skarbnicą niezliczonej ilości żywych organizmów."

W dyktandzie brali udział uczniowie ze: Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 7, Katolickiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej w Wieczni Kościelnej, Szkoły Podstawowej w Lipowcu, Szkoły Podstawowej w Zawadach, Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich, Szkoły Podstawowej w Dębsku, Szkoły Podstawowej w Turzy Małej, Szkoły Podstawowej w Bogurzynie, Szkoły Podstawowej w Szreńsku, Szkoły Podstawowej w Starych Kosinach, Szkoły Podstawowej w Stupsku, Szkoły Podstawowej w Lipowcu, Szkoły Podstawowej w Windykach, Szkoły Podstawowej w Nosarzewie Borowym.

 

Organizatorzy konkursu: pp. Sylwia Bancerz, Dorota Kowalewska, Bożena Jabłonowska, Maria Lipińska, Barbara Golian serdecznie dziękują za przygotowanie uczniów i udział w konkursie.

ROK SZKOLNY 2008/2009

   Dnia 21.05.2009r. przeprowadzono II etap IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas II i III. Do II etapu przystąpiło 172 uczniów (kl. 11-91, kl. III - 81) z dziewiętnastu szkół powiatu mławskiego. Przebieg konkursu nadzorowała komisja, w skład której weszli nauczyciele uczniów zakwalifikowanych do udziału w tym etapie.

Komisja konkursowa przyznała

- w klasach drugich:

· 3 wyróżnienia; 2 miejsca trzecie; 1 miejsce drugie; 1 miejsce pierwsze

- w klasach trzecich:

· 7 wyróżnień; 1 miejsce trzecie; 1 miejsce drugie; 2 miejsca pierwsze

Została również przyznana nagroda specjalna dla uczennicy klasy drugiej Katolickiej Szkoły Podstawowej -Ye Jin Shin –za postępy i pasję w odkrywaniu tajników polskiej ortografii.

Lista nagrodzonych

KL.II

Wyróżnienia

Jędrzej Nowacki- Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

Marcin Mizerski - Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

Katarzyna Rembecka- Szkoła Podstawowa w Szreńsku

III miejsce

Magdalena Madej -Szkoła Podstawowa w Szreńsku

Patryk Wojciechowski - Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

II miejsce

Konrad Szymański -Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

Konstancja Chyl-Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

I miejsce

Marcin Poturalski- Szkoła Podstawowa w Stupsku

KL.III

Wyróżnienia

Weronika Paczkowska- Szkoła Podstawowa w Radzanowie

Daniel Górecki - Szkoła Podstawowa w Radzanowie

Mariola Jasińska - Szkoła Podstawowa w Radzanowie

Katarzyna Adamkiewicz- Szkoła Podstawowa w Turzy

Agata Sosnowska - Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Patryk Lubański - Szkoła Podstawowa w Strzegowie

Weronika Skawińska - Szkoła Podstawowa w Szydłowie

III miejsce

Krzysztof Aleksandrowicz - Szkoła Podstawowa w Stupsku

II miejsce

Oliwia Przybyszewska - Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

I miejsce

Adam Rakowski - Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Maciej Jankowski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 29 maja w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim biorącym udział w konkursie.

Spróbuj sam lub poproś rodziców, by zmierzyli się z naszym tekstem konkursowym. Poradziła sobie z nim świetnie nawet cudzoziemka- Ye Jin Shin – której szczególnie gratulujemy. Trzymamy kciuki!

Oto teksty tegorocznych dyktand

Etap II – klasa III

Wehikuł stał w garażu pomiędzy ciężarówkami wujka Henryka. Podbój wszechświata stał się bliższy niż kiedykolwiek. Nareszcie mogło spełnić się marzenie Hiacynta o międzyplanetarnej podróży. Zawsze pragnął zobaczyć Układ Słoneczny oraz przyjrzeć się z bliska oddalonym o miliony lat świetlnych, niewidocznym z Ziemi gwiazdkom. Przede wszystkim chciał spotkać jakiegoś ufoludka. Ciekawe, jak wygląda takie stworzenie? Pewnie ma zielonkawe, galaretowate ,bezkształtne ciało. Na czubku główki ma czułki i świdruje obiekty wielkimi niczym piłeczki pingpongowe oczami. Porusza się za pomocą nibynóżek ,falując nad powierzchnią. Przenika niczym duch przez najgrubsze ściany i zamknięte na ołowiane zasuwy drzwi. Jest bardzo inteligentny. Porozumiewa się telepatycznie ze swoimi druhami i zna ich najskrytsze myśli. Potrafi mówić wszystkimi językami świata i obsługiwać najbardziej skomplikowane urządzenia. Każdy kosmonauta chciałby przeżyć takie spotkanie. Może już teraz byłoby to możliwe?

Etap II – klasa II

Machina przypominająca rakietę, stała na podwórzu wujka Henryka. Nareszcie mogło spełnić się marzenie Hiacynta o międzyplanetarnej podróży. Zawsze pragnął zobaczyć Układ Słoneczny oraz przyjrzeć się z bliska, niewidocznym z Ziemi gwiazdkom. Chciał spotkać jakiegoś ufoludka. Ciekawe, jak wygląda takie stworzenie? Pewnie ma zielonkawe, galaretowate ciało. Prześwietla obiekty wielkimi niczym piłeczki pingpongowe oczami. Porusza się bezszelestnie, falując nad powierzchnią. Przenika niczym duch przez najgrubsze ściany i zamknięte na ołowiane zasuwy drzwi. Jest bardzo inteligentny. Porozumiewa się telepatycznie ze swoimi druhami i zna ich najskrytsze myśli. Potrafi mówić wszystkimi językami świata i obsługuje najbardziej skomplikowane urządzenia. Każdy kosmonauta chciałby przeżyć takie spotkanie. Może już teraz będzie to możliwe?

Joomla Template by Joomla51.com