11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

 

Liga Zadaniowa 2014 - kolejny sukces!

  W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy udowadniają, iż matematyka może być pasjonująca. Rozwijają oni swoje zainteresowania i poszerzają wiedzę poprzez systematyczną pracę na zajęciach koła matematycznego, a jednocześnie reprezentują placówkę w wielu konkursach.

  W tym roku szkolnym uczniowie klasy VI a (Sylwia Bakuła, Jakub Dalka i Kamila Pazderska) oraz klasy VIb ( Mateusz Rymarski, Katarzyna Tomkiel, Amanda Wolak i Dagmara Pawłowska) wzięli udział w trzyetapowym konkursie matematycznym Liga Zadaniowa, który odbywał się w Ciechanowie.

 Głównym organizatorem konkursu były: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Urząd Miasta Torunia Wydział Edukacji i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Uroczyste podsumowanie całorocznych zmagań odbyło się 7 czerwca 2014 r. w Gimnazjum nr 1 w Ciechanowie.

Podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy zdobyli II i III miejsca oraz wyróżnienia. W tegorocznej edycji konkursu zabrakło uczniów, którzy zajęliby I miejsce w kategorii klas szóstych.

  II miejsce uzyskało 6 uczniów rejonu ciechanowskiego, a wśród nich są: Sylwia Bakuła i Mateusz Rymarski, natomiast Kasia Tomkiel i Kuba Dalka zostali wyróżnieni przez organizatorów.

  Za zaangażowaną postawę w popularyzacji idei „Ligi Zadaniowej" podziękowania w formie dyplomów otrzymały również  panie: Iwona Chmielewska i Agnieszka Szerszyńska.

Rok szkolny 2012/2013

  W sobotę 15 czerwca uczniowie z klasy VIc : Alicja Szerszyńska i Patryk Wojciechowski zakończyli sukcesem udział w tegorocznej XXVI edycji konkursu matematycznego LIGA ZADANIOWA dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego oraz rejonu Ciechanów.

 Do konkursu uczniowie przygotowywali się od października rozwiązując zadania przygotowawcze opracowane przez wykładowców UK w Toruniu.

  Zadania były bardzo trudne i wymagały poszerzenia wiadomości o nowe działy z matematyki. Suma punktów z trzech etapów konkursowych decydowała o wyniku końcowym. Na 65 uczniów klas szóstych biorących udział w konkursie, wyróżniono 14. Podopieczni pani Iwony Chmielewskiej zajęli wysokie III miejsce. Nieco mniej szczęścia mieli ostatecznie chłopcy z klasy VIa : Adrian Chrzanowski, Bartek Golański i Arek Szumański, którzy również z ogromnym zaangażowaniem poszerzali swoje umiejętności matematyczne pracując pod kierunkiem pani Agnieszki Szerszyńskiej.

 Gratulacje!!!

 

Rok szkolny 2011/2012

 

   Nasi uczniowie chętnie podejmują trudne wyzwania matematyczne i umieją sobie z nimi radzić. Ładnie zadebiutowali w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu "Liga Zadaniowa". Nasi zwycięzcy to:

 Izabella Stypik- III miejsce

 Patryk Rybicki - wyróżnienie

 Laura Pietrzak - wyróżnienie

   W zmaganiach z Królową Nauk brali udział uczniowie z klasy VIa i VIb wyłonieni po eliminacjach szkolnych.Są to: Izabella Stypik, Patryk Rybicki,  Laura Pietrzak, Rut Tokarska, Joanna Rząb oraz Aleksandra Krajewska. Pod kierunkiem P. Iwony Chmielewskiej i P. Agnieszki Szerszyńskiej uczestnicy konkursu pracowali przez cały rok rozwiązując nieszablonowe zadania. Trzykrotnie wyjeżdzali do Ciechanowa, by tam wśód 57 szóstoklasistów z Rejonu Ciechanowskiego zaprezentować swoje umiejętności. Podsumowanie tegorocznej już XXV Edycji Konkursu Matematycznego odbyło się 16 czerwca w I LO w Ciechanowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Joomla Template by Joomla51.com