11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

                                                                     Rok szkolny 2016/2017

   Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie i organizatorzy konkursu gratulują wszystkim laureatom i już dziś zapraszają do kolejnych edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego.

Do XV Powiatowego Konkursu Ekologicznego edycja „Szlakiem Polskich Parków Narodowych przystąpiło 30 placówek z powiatu mławskiego: 22 szkół podstawowych ( Stupsk, Głużek, Turza Mała, Wyszyny Kościelne, Stare Kosiny, Niedzbórz, Dębsk, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo, Szydłowo, Zawady, Bogurzyn, Strzegowo , Nosarzewo Borowe, Łomia, Szreńsk, Katolicka Szkoła Podstawowa, Dzierzgowo, SP 1, SP 6, SP 7 oraz SP 4 Mlawa ) i 8 gimnazjów ( Wiśniewo, Szydłowo, Niedzbórz, Wieczfnia Kościelna, Stupsk oraz Społeczne Gimnazjum „Wyspianum", Gimnazjum nr 1 oraz nr 2 w Mławie).

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazja.

Przystąpiło do niego 535 osób: 431 ze szkół podstawowych ( 210 uczniów – klasy I-III, 221 uczniów – klasy IV-VI ) i 104 z gimnazjów. Uczniów przygotowywało 86 nauczycieli.

Zdecydowana większość prac ( m.in. makiety, plakaty, ryciny, prezentacje multimedialne, albumy, kolaże, wydzieranki, rzeźby, mapy, gry dydaktyczne, obrazy olejne ) reprezentowała bardzo wysoki poziom , dlatego też komisja, w skład której wchodzili pracownicy placówki, rodzice, uczniowie, goście odwiedzający szkołę stanęli przed trudnym zadaniem. Po obliczeniu oddanych głosów na uznanie zasłużyły prace następujących osób:

Klasy I-III:

Julia Zofia Cesarczyk (Dzierzgowo), Antonina Nadratowska, Zuzanna Subocz, Maciej Goszczycki, Gabriela Subocz i Marta Kwiatkowska (SP 7), Marcelina Merchel i Zuzanna Szynkiewicz (SP 6), Malwina Sarnecka i Julia Chaborska (SP 1), Maria Lewandowska, Antonina Kielwicz, Maja Langowska i Natalia Paszko (Katolicka SP) Antonina Staniszewska, Wiktoria Dudzińska i Oliwia Dudzińska (Strzegowo), Aleksandra Kościesza ( Bogurzyn), Amelia Jabłonowska (Niedzbórz), Maja Fit (Stupsk), Maja Nowotczyńska, Stanisław Piłkowski, Amelia Krajewska i Adam Skwarski (SP4). Na wyróżnienie zasługuje praca przestrzenna uczniów z klasy integracyjnej II a z SP 6.

Klasy IV-VI tradycyjnie pisały test wiedzy ( I etap – 221 osoby). Do II etapu zakwalifikowało się 98 uczniów.

Bardzo dobry wynik uzyskali przedstawiciele szkół: Dzierzgowo ( Katarzyna Gąsiorowska), SP 7 ( Natalia Boras), Szydłowo (Kamila Studzińska), Wiśniewo ( (Jakub Gorząch), Stupsk (Zuzanna Mieszczyńska), Szreńsk (Michał Mówiński), SP 4 (Bartosz Rutkowski). Najwyższą liczbę punktów otrzymała Dagmara Wroniszewska z Katolickiej SP (jedna błędna odpowiedż).

Gimnazja:

Najwyższe uznanie otrzymały prace:

Wiktoria Lewandowska, Martyna Żerańska i Paulina Żerańska (Szydłowo), Alina Grabowska i Nikola Rasińska ( Niedzbórz), Dagmara Pawłowska (G2), Agata Tkaczuk („Wyspianum"). Z dużym zainteresowaniem oglądano prezentację multimedialną Łukasza Pośpiecha (Stupsk) oraz przygotowaną pomoc dydaktyczną Natalii Golian (G1).

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Dwukoły uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Szkółce Leśnej w Krajewie.

Miła atmosfera panująca wśród zgromadzonych sprzyjała wspólnym rozmowom, pieczeniu kiełbasek, zwiedzaniu ścieżki dydaktycznej i izby przyrodniczej.

Wszystkie placówki po raz 15 otrzymały drzewka ( sosny) do posadzenia na terenie swoich szkół.

W uroczystym finale konkursu wzięli udział: Nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły pan Jaromir Skrzypecki, przedstawicielka Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Lidia Piskorska, leśniczy p. Sebastian Bielec, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 p. Joanna Wyszkowska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Brzozowska, dziennikarka Nowego Kuriera Mławskiego p. Iwona Łazowa.

Sponsorzy: Burmistrz Miasta Mława, Nadleśnictwo Dwukoły, Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia Ścieków, Firma EkoBella, Rada Rodziców przy SP 4.

Nagrody: Książki – albumy, atlasy, encyklopedie, przewodniki przyrodnicze.

Organizator : Zespół Placówek Oświatowych nr 2 Szkoła Podstawowy nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie – p. Larysa Sieńska, p. Hanna Kanigowska, p. Dariusz Bartosiewicz

Patronat: Nadleśnictwo Dwukoły

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na nasz profil na Facebook'u - Galeria

 Rok szkolny 2015/2016

Nasza szkoła jak co roku urządziła Konkurs Ekologiczny pt. ,, Szlakiem Polskich Parków Narodowych''. Była to XIV edycja. Do konkursu przystąpiło 38 placówek z powiatu mławskiego, 27 szkół podstawowych oraz 11 gimnazjów. Konkurs odbywał się w poszczególnych kategoriach wiekowych - I - III, IV - VI i gimnazjum. Można było zrobić np. makiety, plakaty, ryciny, prezentacje multimedialne, albumy, kolaże, wydzieranki, rzeźby, mapy, gry dydaktyczne, obrazy olejne. 

     Ja zrobiłam plakat. Przedstawiał on Pieniński Park Narodowy. Na moim plakacie namalowałam najważniejsze elementy parku czyli: symbol parku czyli trzy zielone góry i rzekę Dunajec, zamek w Krościenko nad Dunajcem, krajobraz parku oraz zwierzęta m.in. sowę i sarnę. Namalowanie tej pracy zajęło mi ponad 10 godz. Ale trud się opłacał, ponieważ dostałam Grand Prix oraz książkę pt. ,, Tajemnicze Historie - Świat ''.

Ola Ogrodzińska   IIIc

 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie i organizatorzy konkursu gratulują wszystkim laureatom i zapraszają do kolejnych edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego.

Edycja - „ Szlakiem Polskich Parków Narodowych „ - 29 maja 2015 r. – Krajewo

Organizator : Zespół Placówek Oświatowych nr 2 Szkoła Podstawowy nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie – p. Larysa Sieńska, p. Hanna Kanigowska.

Patronat: Nadleśnictwo Dwukoły

  Do XIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego edycja „Szlakiem Polskich Parków Narodowych przystąpiły 33 placówki z powiatu mławskiego: 23 szkoły podstawowe ( Lipowiec Kościelny, Stupsk, Głużek, Turza Mała, Wyszyny Kościelne, Miączyn Mały, Stare Kosiny, Uniszki Zawadzkie, Niedzbórz, Dębsk, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo, Szydłowo, Zawady, Bogurzyn, Strzegowo i Katolicka Szkoła Podstawowa, Dąbrowa, Proszkowo, SP 1, SP 6, SP 7 oraz SP 4 Mlawa ) i 10 gimnazjów ( Wiśniewo, Szydłowo, Strzegowo, Niedzbórz, Wieczfnia Kościelna, Stupsk i Gimnazjum Katolickie, Społeczne Gimnazjum „Wyspianum", Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ oraz Gimnazjum nr 1, nr 2 w Mlawie).

   Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazja.Przystąpiły do niego 553 osoby: 425 ze szkół podstawowych ( 192 uczniów – klasy I-III, 233 uczniów – klasy IV-VI ) i 128 z gimnazjów. Uczniów przygotowywało 70 nauczycieli. Zdecydowana większość prac ( m.in. makiety, plakaty, ryciny, prezentacje multimedialne, albumy, kolaże, wydzieranki, rzeźby, mapy, gry dydaktyczne, obrazy olejne ) reprezentowała bardzo wysoki poziom , dlatego też komisja, w skład której wchodzili pracownicy placówki, rodzice, uczniowie, goście odwiedzający szkołę stanęli przed trudnym zadaniem.

Po obliczeniu oddanych głosów na uznanie zasłużyły następujące osoby:

Klasy I-III: Kinga Załuga ( Strzegowo), Aleksandra Ogrodzińska ( SP 4), Dominika Kalman, Oliwia Nidzińska i Wiktoria Dworznicka ( Bogurzyn), Wiktoria Chmielewska ( SP 1), Ida Bral i Karol Wiśniewski (Katolicka SP), Sandra Łucjanek (Stupsk).

Klasy IV-VI tradycyjnie pisały test wiedzy ( I etap – 233 osoby). Do II etapu zakwalifikowało się 88 uczniów. Bardzo dobry wynik uzyskali przedstawiciele szkół: Dagmara Wroniszewska ( Katolicka SP), Daniel Jędrzejewski i Julia Rudnik (SP 6), Wiktor Kalman (Bogurzyn), Julia Dzierżanowska (Zawady).

Gimnazja: Natalia Kocięcka (Strzegowo), Krzysztof Tomczak (Niedzbórz), Piotr Kaczerski I Oliwia Marat ( Stupsk),

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Dwukoły uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Szkółce Leśnej w Krajewie.

Miła atmosfera panująca wśród zgromadzonych sprzyjała wspólnym rozmowom, pieczeniu kiełbasek, zwiedzaniu ścieżki dydaktycznej i izby przyrodniczej.

  Wszystkie placówki po raz 13 otrzymały drzewka ( świerki) do posadzenia na terenie swoich szkół.

  W uroczystym finale konkursu wzięli udział: Burmistrz Miasta Mławy p. Sławomir Kowalewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły p. Jaromir Skrzypecki, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół p. Ryszard Staniszewski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia w Starostwie p. Jan Marek Wtulich, Przedstawiciele Polskiego Klubu Ekologicznego p. Ewa Osowska i Wojciech Rutkowski, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli p. Jolanta Bem, Dyrektor Miejskiej Biblioteki publicznej p. Maria Świtoń, leśniczy p. Sebastian Bielec, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 p. Joanna Wyszkowska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Brzozowska, dziennikarz Tygodnik/Gazeta Mławska p. Wojciech Paszko.

Sponsorzy: Nadleśnictwo Dwukoły, Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia Ścieków, Firma EkoBella, Rada Rodziców przy SP 4.

Nagrody: to m.in. albumy przyrodnicze, przewodniki po muzeach świata, leksykony, długopisy, słuchawki, pamięć Flash, bidony, plecaki.

Do zobaczenia za rok!

 

Rok szkolny 2013/2014

Edycja – „Szlakiem Polskich Parków Narodowych" – 6 czerwca 2014 r. – Krajewo

Organizator: Zespół Placówek Oświatowych nr 2 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie.

Do XII Powiatowego Konkursu Ekologicznego – edycja „Szlakiem Polskich Parków Narodowych" przystąpiło 36 placówek z powiatu mławskiego: 24 szkoły podstawowe (Lipowiec Kościelny, Szreńsk, Stupsk, Głużek, Turza Mała, Łomia, Wyszyny Kościelne, Dzierzgowo, Miączyn Mały, Stare Kosiny, Uniszki Zawadzkie, Niedzbórz, Dębsk, Wieczfnia Kościelna, Wisniewo, Szydłowo, Zawady, Bogurzyn, Strzegowo, Katolicka Szkoła Podstawowa, SP 1, SP 6, SP 7 oraz SP 4 Mława),

Read More

12 gimnazjów: (Wiśniewo, Szydłowo, Strzegowo, Niedzbórz, Wieczfnia Kościelna, Stupsk, Dzierzgowo, Radzanów, Gimnazjum Katolickie, Społeczne Gimnazjum „Wyspianum", Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ oraz Gimnazjum nr 2 w Mławie).

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI, gimnazja. Przystąpiły do niego 642 osoby: 528 ze szkół podstawowych i 114 z gimnazjów. Uczniów przygotowało 72 nauczycieli.

Zdecydowana większość prac (m.in. makiety, plakaty, ryciny, prezentacje multimedialne, albumy, kolaże, wydzieranki, rzeźby, mapy, gry dydaktyczne, obrazy olejne), reprezentowała bardzo wysoki poziom, dlatego też komisja w skład której wchodzili pracownicy placówki, rodzice, uczniowie, goście odwiedzający szkołę stanęli przed trudnym zadaniem. Po obliczeniu oddanych głosów na uznanie zasłużyły następujące osoby:

Klasy I – III: Wiktoria Józefowicz (Wiśniewo), Marcin Gorlewski (Wieczfnia Kościelna), Ida Bral, Natalia Krystkiewicz i Dagmara Wroniszewska (Katolicka Szkoła Podstawowa), Amelia Dworznicka, Oliwia Nidzińska i Magdalena Szklarska (Bogurzyn), Jakub Miłosz i Adam Miłosz (Stupsk), Karolina Bielska, Aleksandra Wołowska i Adam Ciesielski (SP 6 Mława), Amadeusz Lewandowski (SP 7 Mława), Aleksandra Ogrodzińska (SP 4 Mława);

Gimnazja: Damian Tomczak i Paweł Jarząbkowski (Niedzbórz), Natalia Kocięcka, Paweł Kaźmierowski i Szymon Pauba (Strzegowo), Aleksandra Krajewska, Sandra Maciejczuk, Kinga Tomaszewska i Justyna Zakrzewska (Gimnazjum nr 2 Mława), Kacper Sieradzki (Stupsk), Angelika Wronka i Karolina Domozych (Szydłowo), Monika Majran (Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ Mława);

Klasy IV – VI tradycyjnie pisały test wiedzy (I etap – 343 osoby). Do II etapu zakwalifikowało się 107 uczniów. Sylwia Bakuła (uczennica SP 4 Mława), na wszystkie 37 pytań odpowiedziała poprawnie. Bardzo dobry wynik uzyskali przedstawiciele szkół: Katarzyna Kupniewska (SP7 Mława), Oliwia Marat (Stupsk), Łukasz Łebkowski i Bartosz Kruszewski (Strzegowo), Patrycja Hermawnowska i Michał Dwurznik (Szreńsk), Karolina Reks (Głużek), Jolanta Ratkowska (Katolicka SP), Kacper Markiewicz (Niedzbórz), Agnieszka Michalska (Zawady).

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Dwukoły uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 6 czerwca 2014 r. w Szkółce Leśnej w Krajewie.

Wspaniała aura, miła atmosfera panująca wśród zgromadzonych sprzyjała wspólnym rozmowom, pieczeniu kiełbasek, zwiedzaniu ścieżki dydaktycznej i izby przyrodniczej. Uczestnicy wszystkich placówek po raz 12 otrzymali drzewka do posadzenia na terenie swoich szkół.

Malarz P. Wojciech Rutkowski wręczył laureatom z gimnazjów publikacje zawierające prace jego autorstwa (obiekty i pejzaże Mławy i okolic).

Przybili zaproszeni goście: Starosta Powiatu Mławskiego – P. Włodzimierz Wojnarowski, leśnicy Leśnictwa Krajewo – P. Dariusz Zbyrowski i P. Sebastian Bielec, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – P. Jolanta Bem, Dyrektor Miejskiego Zakładu Obsługi Szkół – P. Ryszard Staniszewski, Prezes i przedstawiciel Polskiego Koła Ekologicznego O/Mława – P. Ewa Osowska i Pan Wojciech Rutkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP 4 – P. Monika Brzozowska, dziękowali dyrektorowi placówki – P. Joannie Wyszkowskiej i organizatorom (P. Larysie Sieńskiej i P. Hannie Kanigowskiej), przedsięwzięcia propagującego działania proekologiczne.

Hojność sponsorów (Nadleśnictwo Dwukoły, SGB o/Mława, WOD – KAN, Eko – Bella, firma M i M, Rada Rodziców), nie pozostaje bez znaczenia. Ich szczodrość spowodowała, że około 200 uczestników konkursu otrzymało nagrody. Były to m.in. albumy przyrodnicze, przewodniki po muzeach świata, leksykony, długopisy parkery, farby olejne do malowania tkanin.

Opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie wyrazili zgodę, aby nagrodzone prace zostały wystawione na licytację podczas „Pikniku Rodzinnego", który odbędzie się 14 czerwca b.r. Całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie chorej na nowotwór Otylki Endrzejczyk – wychowanki naszego przedszkola. Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Za rok kolejna edycja konkursu. Organizatorzy już dziś zastanawiają się czym jeszcze mogą ich zaskoczyć uczestnicy.Rok szkolny 2012/2013

  Konkurs przebiegł w dwóch etapach; pierwszy odbył się w macierzystej szkole, drugi w placówce organizatorów. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Obejmował trzy kategorie wiekowe: kl. I-III, kl. IV-VI i gimnazja.

  W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 535 uczniów (23 prace zdyskwalifikowano – niezgodne z regulaminem) z 27 szkół; 20 szkół podstawowych (Bogurzyn, Stupsk, Turza Mała, Strzegowo, Szydłowo, Dębsk, Wieczfnia Kościelna, Dzierzgowo, Niedzbórz, Łomia, Zawady, Wyszyny Kościelne, Stare Kosiny, Miączyn Mały, Lipowiec Kościelny, SP 1, SP 4, SP 6, SP7 i Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie) i 7 gimnazjów (Stupsk, Niedzbórz, Strzegowo, Szydłowo, Gimnazjum nr 1 i nr 2 oraz Gimnazjum Katolickie). Uczestnicy przygotowywani byli przez 61 opiekunów.

  Od uczniów klas I – III szkół podstawowych wpłynęły przede wszystkim albumy, makiety, plakaty, klas gimnazjalnych: prezentacje multimedialne, prace literackie, gry dydaktyczne, mapy, postery, rzeźby, hafty. Prace miały różne format, wykonane były różnorodnymi technikami i prezentowały bardzo wysoki poziom.

   Dużą wiedzą o formie ochrony przyrody jaką są parki narodowe wykazali się uczniowie kl. IV – VI. Dwukrotnie zmagali się z testem, w którym znalazły się pytania otwarte i zamknięte. Dwie uczennice rozwiązały go bezbłędnie.

Oceny prac dokonało 135 osób. Byli to nauczyciele, pracownicy szkoły, goście odwiedzający placówkę, rodzice oraz uczniowie.

LAUREACI:

Grand Prix:

Kl. I – III

1. Oliwia Wronka – Szydłowo

2. Natalia Antonienko – SP 4 Mława

3. Mateusz Majran – SP 4 Mława

Kl. IV – VI

1. Marta Taracha – Wieczfnia Kościelna

2. Konstancja Chyl – Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Gimnazja

1. Paweł Pietras – Szydłowo

2. Martyna Gumienna – Szydłowo

3. Andżelika Wronka – Szydłowo

4. Klaudia Rudzińska – Gimnazjum Katolickie w Mławie

5. Ewelina Kędzierska – Strzegowo

6. Natalia Kocięcka – Strzegowo

7. Julia Dobrzańska – Gimnazjum nr 1 w Mławie

8. Patryk Pastuszka – Gimnazjum nr 1 w Mławie

   W teście wiedzy o parkach narodowych z naszej szkoły wyróżnili się:

Alicja Szerszyńska - I miejsce

Sylwia Bakuła - II miejsce

Patryk Wojciechowski - II miejsce

Monika Majran - III miejsce

Dagmara Pawłowska- wyróżnienie

  Dzięki hojności sponsorów kolejny rok mogliśmy nagrodzić pokaźną liczbę uczniów. Otrzymali m.in. albumy, długopisy, pendrive'y, zegary, zestawy przyborów i farb. Dwudziestu uczniom, którzy otrzymali największą ilość punktów Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie ufundował wycieczkę do Szymbarka.

SPONSORZY:

1. Nadleśnictwo Dwukoły

2. Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia ścieków w Mławie

3. Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

4. Firma EKO BELLA w Wojnówce

5. Hurtownia M&M w Mławie

6. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie

Tradycyjnie dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Dwukoły finał konkursu odbył się w Szkółce Leśnej w Krajewie.

Każda placówka otrzymała drzewko do posadzenia przed szkołą. Laureaci wraz z opiekunami (około 150 osób) przy ognisku konsumowali kiełbaski, sprawdzali swoje wiadomości przy stoisku Welskiego Parku Krajobrazowego, zwiedzali ścieżkę dydaktyczną i izbę przyrodniczą. Była też okazja do rozmów i wymiany doświadczeń.

Żegnaliśmy się słowami „Do zobaczenia za rok".

Na uroczyste zakończenie konkursu poza laureatami i opiekunami przybyli przedstawiciele Urzędu Miasta - pan Ryszard Staniszewski dyrektor Miejskiego Zakładu Obsługi Szkół, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Maria Świtoń, przedstawiciel Polskiego Koła Ekologicznego p. Ewa Osowska, pan Marcin Modrzejewski i Krzysztof Wittbrodt leśnicy z Welskiego Parku Krajobrazowego, sponsorzy dyrektor PBS w Ciechanowie p. Agnieszka Korzybska, przewodniczący Rady Rodziców p. Wojciech Krajewski wraz z p. Beatą Majran i p. Wiolettą Antonienko).

Organizatorzy:

Małgorzata Leszczyńska – nauczyciel j. polskiego

Dariusz Bartosiewicz – nauczyciel j. polskiego i informatyki

Larysa Sieńska – nauczyciel przyrody

Joomla Template by Joomla51.com