11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  W dniach od 22 lutego do 12 marca br. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie przeprowadzono zbiórkę karmy dla piesków przebywających w schronisku „Nadzieja” w Napierkach. Celem naszej akcji charytatywnej była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Nasi wychowankowie uczyli się odpowiedzialności, życzliwości, empatii oraz bezinteresownej pomocy wobec bezdomnych, porzuconych często piesków.

   W wyniku rekrutacji do Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie na rok 2021/2022 zakwalifikowano dzieci z najniższą liczbą punktów 55,78, która uprawniała kandydata do przyjęcia do przedszkola.

• Rodzice dzieci zakwalifikowanych w procesie rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będą mieli możliwość potwierdzania woli przyjęcia dziecka w formie internetowej bez konieczności osobistego stawiania się w placówce w terminie 15.03.2021r od godz. 12.00 do 19.03.2021r do godz. 16.00.

„Kto Ty jesteś- Polak Mały”- to innowacja pedagogiczna, opracowana przez nauczycielki wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie. Innowacja skierowana jest do dzieci z gr. III i V (4 i 5- latki) w roku szkolnym 2020/2021.
Celem innowacji jest wprowadzenie dzieci w świat wartości patriotycznych, kształtowanie właściwych postaw społecznych, wyrabianie szacunku do języka i symboli narodowych oraz wzmocnienie świadomości o relacjach rodzinnych.

Z radością ogłaszamy, że Międzyoddziałowy Konkurs Plastyczny pt. „Barwy Anglii”, zorganizowany w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 został rozstrzygnięty. Głównym celem konkursu było rozbudzenie poznawcze i otwarcie najmłodszych na nowe kultury oraz doskonalenie ich kreatywności artystycznej. Adresatami konkursu były dzieci 3, 4, 5 i 6- letnie, które podzielono na cztery kategorie wiekowe.

  6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Niestety, ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną, w tym roku nie mogliśmy świętować go w pełni. Planowaliśmy zaprosić rodziców na zajęcia otwarte w przedszkolu, aby mogli zobaczyć jak ich dzieci gimnastykują buzię i język, ćwiczą oddychanie i uczą się poprawnie wybrzmiewać głoski. Jest to zawsze cenny czas. Można obserwować, zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi na wątpliwości dotyczące pracy logopedycznej z dzieckiem w domu, która przecież stanowi połowę sukcesu terapii.

  Dnia 26 lutego 2021r. piosenką „Jestem sobie przedszkolaczek” dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie, rozpoczęły uroczystość pasowania na przedszkolaka. Jest to szczególne wydarzenie w życiu każdego dziecka, które po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które nabyły w przedszkolu. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły.

  Radość nauki języka angielskiego czerpiemy nie tylko z pozyskiwania wiedzy czy też nabywania nowych umiejętności językowych. Rozwijamy się także kulturoznawczo. Zdjęcia przedstawiają zajęcia poświęcone Londynowi i symbolom Wielkiej Brytanii, które były dobrym źródłem wiedzy i inspiracji do wykonania prac konkursowych pt. „Barwy Anglii” w Miejskim Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w Mławie.

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie uprzejmie informuje, że od 22 lutego 2021 roku pani Wioletta Rudnicka w zastępstwie p. Małgorzat Rachockiej będzie pełniła obowiązki wychowawcy grupy X.

Joomla Template by Joomla51.com