11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  „Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią nasze czary…” – pod tym hasłem przedszkolaki z MPS nr 2 rozpoczęły tegoroczne zabawy andrzejkowe. Tego dnia panowała magiczna atmosfera. Była to doskonała okazja, nie tylko do wróżenia, ale i poznania zwyczajów ludowych związanych z Andrzejkami. Ostatni dzień listopada był dniem bardzo radosnym i pełnym dobrej zabawy. Wśród wróżb były: „Serca”, „Losowanie przyszłości”, „Magiczna butelka”, czy też „Buty”. Przedszkolaki wiedzą, że to, czy wróżby się spełnią zależy jedynie od nich samych.

 Wszystkie misie, te małe i te duże, kolorowe oraz bure obchodzą dziś swoje święto. Każdy dobrze wie, że misie są najlepszymi przyjaciółmi wszystkich dzieci. Dlatego też przedszkolaki z MPS nr 2 już od samego rana celebrowały Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wysłuchiwały historii powstania pluszowego misia, opowiadały o swoich ulubieńcach, wykonywały prace plastyczne, czy też śpiewały „misiowe” piosenki. Z wielką uwagą obejrzały internetową relację z domu misia ze szkoły językowej Teddy Eddie, gdzie ochoczo przyłączyły się do zabaw z pokazywaniem i tańcem.

  „Złota Polska Jesień Piękne Skarby Niesie” – pod takim tytułem nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny dla mławskich placówek. Warunkiem wzięcia udziału było wykonanie pracy zgodnej z tematem, przede wszystkim z wykorzystaniem materiałów naturalnych. Celem konkursu było nie tylko zwrócenie uwagi na rozwój twórczości i doskonalenie umiejętności plastycznych, ale poszerzenie wiedzy, dotyczącej zmian związanych z porami roku i bogactwem przyrodniczym.

„Kto Ty jesteś ? - Polak mały!” 10.11.2020r te słowa wypowiadały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Mławie. Uroczystości w grupach obejmowały szeroki zakres aktywności takich jak m. in.: zapoznanie z hymnem państwowym, recytację utworu W. Bełzy pt.: „Katechizmu polskiego dziecka”, omówienie symboli narodowych, czy też wykonanie barwnych prac plastycznych o tematyce patriotycznej.

15 września dzieci z MPS nr 2 obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności, odwagi oraz zabawy. Tego dnia przedszkolaki podejmowały różne aktywności ruchowe i plastyczne z kropką w roli głównej. Dzień ten poświęcony był również odkrywaniu talentów wśród dzieci. Bez wątpienia każdy przedszkolak mógł poczuć się jak mały artysta!  

 
    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
zgodnie z zapowiedzią MEN wkrótce wrócimy do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót do szkoły może budzić wiele pytań, dlatego poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje.
 

W związku ze stanem epidemicznym związanym z Covid-19 w trosce o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 nie odbędą się dni adaptacyjne.

              Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w dniu 31 sierpnia 2020r. zaprasza rodziców na spotkania organizacyjne, które odbędą się w następującym porządku:

Godzina 16.30 w salach przedszkolnych ul. Przyrynek 5

gr. I, II, III, IV, V;

Godzina 16.30 w sali gimnastycznej szkoły

gr. VI, VII, VIII;

Godzina 17.30 w sali gimnastycznej szkoły

gr. IX i X.

             Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego 1,5 m dezynfekcja rąk oraz zakrycie ust i nosa.

Joomla Template by Joomla51.com