11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

Od dnia 16 marca 2020 roku rodzice dzieci zakwalifikowanych w procesie rekrutacji do Miejskiego Przedszkola samorządowego nr 2 w Mławie będą mieli możliwość potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola w formie elektronicznej bez konieczności osobistego stawiennictwa się w placówce. W obecnej sytuacji rekomendujemy tę formę potwierdzenia woli.

Szanowni Państwo
przedstawiam informacje dotyczące działań profilaktycznych
w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach
zachorowaniami na koronowirusa -  
(Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych)

  

  • PROSZĘ,  BY NIE POSYŁAĆ przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
  • Informuję, że jeśli nie było kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • Jeśli, dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  • Rodzicom dziecka do 8. roku życia,  w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia, przedszkola lub szkoły należy  się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368);

Jednocześnie zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polecam Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: http://www.gov.pl/koronawirus

    28.02.2020r. w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 odbył się międzyprzedszkolny konkurs języka angielskiego ' English is Fun!'.

Zaproszenie do wspólnych zmagań przyjęło 5 placówek z naszego miasta.Wspólnie mogliśmy dzielić radość z nauki języka angielskiego i podziwiać wykonania prezentowanych wierszy i słuchać piosenek wykonywanych przez zespoły. Jury przyznało:

I Miejsca ex aequo

Miejskie Przedszkole Samorządowe Nr 1

Miejskie Przedszkole Samorządowe Nr 2

  24 lutego, tuż po feriach zimowych do Zespołu Placówek Oświatowych   nr 2 w Mławie z kolejną, wyjątkową lekcją muzyki przybyli przedstawiciele Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Temat lekcji brzmiał: „Muzyka mistrzów”.

   Uczniowie ZPO nr 2 w Mławie dzięki  świetnej grze aktorskiej swoich rówieśników  poznali sylwetki  największych, światowych kompozytorów  - Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz mieli możliwość wysłuchania ich najsłynniejszych utworów muzycznych. 

 

Informacje i zapisy:

Sekretariat szkoły  ul. Graniczna 39,  w godzinach 8.00 - 15.00,  tel: 23 654 48 25

Rekrutacja elektroniczna - http://nabor.pcss.pl/mlawa/przedszkole/

Zasady rekrutacji

 

  Babcia i dziadek to słowa, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co najlepsze. Dlatego nasze dzieci z przedszkola gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Licznie przybyli babcie i dziadkowie mieli okazję obejrzeć bajkę pt. „Piękna i Bestia” w wykonaniu rodziców i nauczycieli. Zaproszeni goście mogli podziwiać świetną grę aktorów, barwne kostiumy i scenografię.

„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi , mali zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w Przedszkolu Samorządowym nr 2w Mławie, dzieci wcieliły się w różne postaci bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postaci z ulubionych bajek.

    20 stycznia 2020 roku odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym roztańczone spotkanie z przedstawicielami Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna pt.: „Karnawał w Rio”.
Podczas niezwyklej lekcji muzyki uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zostali „przeniesieni” do Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie podczas karnawału odbywają się liczne przemarsze samby i co roku przybywa tam niemal milion turystów z całego świata.

Joomla Template by Joomla51.com