11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

   12 stycznia 2020 roku odbył się 28.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasza placówka również włączyła się w tę akcję. Podczas występów w I Liceum Ogólnokształcącym swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z naszego przedszkola z grup IX i X pod kierunkiem pań Mileny Krajewskiej i Urszuli Oflenda. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę "Zima w rytmie rock and rolla". Szkołę reprezentowała klasa IIIb pod kierunkiem pań Barbary Golian i Magdaleny Iwańskiej.

   Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami jedna z nich są jasełka. W dniu 19 grudnia to widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie wprowadziło całą społeczność placówki w nastrój świąteczny. Piękna scenografia, stroje młodych aktorów, stajenka, a przede wszystkim pięknie przedstawiona historia narodzenia Pana Jezusa zachwyciła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło nas w świąteczne radowanie.

  13 grudnia nasze przedszkole odwiedził wolontariusz, Pan Krzysztof Koziatek. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 6 w Mławie. Działał w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. Pan Krzysztof przeprowadził zajęcia, na których zapoznał dzieci ze sposobami pomagania innym ludziom oraz zwierzętom.

   Zbliżające się święta to czas radości, jak również okres intensywnych przygotowań. Nie zapomniały o tym przedszkolaki z grupy II i III MPS nr 2. Pielęgnując tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe dzieci włączyły się do przygotowań poprzez własnoręczne przygotowanie „piernikowych prezentów”, którymi dzieci mogły podzielić się z najbliższymi.

  6 grudnia jest jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez każde dziecko. Dlatego też przedszkolaki z MPS nr 2 przygotowały się do tego dnia bardzo starannie. Od rana w przedszkolu panowała wielka radość. Niektóre dzieci ozdabiały pierniczki, inne szykowały się do „świątecznego” poczęstunku. Wszyscy włożyli wiele wysiłku by dzień ten był niezwykły i niezapomniany.

  Andrzejkowy nastrój ogarnął nasze przedszkole! Liczne wróżby rozweseliły nas, poznaliśmy zwyczaje zgodne z tradycją Andrzejkową. Wykonywaliśmy prace poznawcze na dywanie ale i też te plastyczne przy stolikach. 

  29 listopada 2019 roku grupa II i III MPS nr 2 odwiedziła Przychodnie Weterynaryjną M-WET Pana Tomasza Murawskiego. Podczas wizyty przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet, dowiedziały się na czym polega praca lekarza weterynarii. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt.

Joomla Template by Joomla51.com