11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

   27 listopada odbył się organizowany przez naszą placówkę Międzyprzedszkolny Turniej „Jestem Sprawny i Bezpieczny”. W turnieju wzięły udział reprezentacje z 5 mławskich placówek:
- Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4
- Szkoła Podstawowa nr 3
- Szkoła Podstawowa nr 6
- Zespół Placówek Oświatowych nr 2
- Zespół Placówek Oświatowych nr 3.

   26.11.2019r. przedszkolaki z grup I-III MPS nr 2 odwiedzili niezwykli goście z gabinetu weterynaryjnego „Centaur” w Mławie – technik weterynarii Pani Katarzyna Chmielińska wraz z przesympatyczną suczką Stefanią. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy technika i lekarza weterynarii. Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o zwierzęta, co może im szkodzić oraz kiedy należy zwrócić się o pomoc do specjalisty.

   W poniedziałek 25 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu MPS nr 2 w Mławie Święto Pluszowego Misia. Miś już od ponad 100 lat jest najmilszą zabawką, najlepszym przyjacielem dzieci i doskonałą przytulanką przy zasypianiu.
W tym dniu najważniejsze były pluszowe misie, które przyniosły dzieci ze swoich domów.

20 listopada 2019 roku w grupach I, II i III MPS nr 2 w Mławie odbyła się bardzo ważna uroczystość dla najmłodszych dzieci – Pasowanie na przedszkolaka.

            Każda grupa zaprezentowała piękny program artystyczny, dając tym samym dowód swoich wysokich umiejętności. Jedną z bardziej podniosłych chwil było ślubowanie.
Po złożonej obietnicy Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

    W tym roku również dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Fundację Odzyskać Radość. 
Liczymy, że podobnie jak w roku ubiegłym pomożemy dzieciom ciężko chorym, porzuconym, przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Kraszewo - Czubaki.

     Dnia 18.11.2019 r. do naszego przedszkola przyjechały dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Przedszkolaki z grupy I miały okazję uczestniczyć w zajęciach integracyjnych. Taka forma zajęć uczy dzieci tolerancji, opiekuńczości oraz otwarcia na innych.

Zabawę rozpoczęliśmy witając się ,,Iskierką przyjaźni", po czym każde dziecko miało okazję się przedstawić trzymając misia w ręku. W ten sposób mogliśmy się wszyscy zapoznać. Dużo radości sprawiły nam zabawy chustą animacyjną.

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, dlatego też 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy VI, VII i VIII pod opieką pań przygotowały uroczystą akademię. Podczas występu przedszkolaki recytowały, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały tańce narodowe- poloneza i krakowiaka. Dzieci dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

11 listopada w dniu Święta Niepodległości w parku miejskim odbyła się XXIX edycja „Biegów Niepodległości” w naszym mieście. Nasze dzieci również wzięły udział w zorganizowany biegu dla przedszkolaków. Niezwykle pomocny okazał się doping rodziców. Dlatego też wszyscy mali zawodnicy dobiegli do mety, gdzie czekały na nich pamiątkowe medale i odblaski.

Udział w biegu przyniósł wiele zadowolenia jego uczestnikom.

Joomla Template by Joomla51.com