11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

   W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 realizowana jest innowacja pedagogiczna "Mali Patrioci". Przedszkolaki z grup IV, V oraz VI z zapałem przystąpiły do realizacji zadań zawartych w innowacji. Dzieci zbierały pocztówki, wycinki z gazet i różne inne zdjęcia, informacje o naszym kraju, a w szczególności o regionie, w którym mieszkają. Przedszkolaki przygotowały plakaty, na których umieszczone zostały zdjęcia i informacje o Polsce i o Mławie.

  Dnia 4 listopada W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbył się I Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem "Jesień z poezją". Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci przedszkolnych, Do udziału w konkursie zgłosiło się 27 młodych recytatorów, którzy wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki. Wykonawców oceniało jury w składzie: wicedyrektor Małgorzata Krupa, wicedyrektor Beata Ciesielska - Betlińska oraz logopeda pani Joanna Chrzczon.

  29.10.2019 r. w oddziale III Motylki odbyło się spotkanie z bajką. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk Kamishibai, a w repertuarze poznały "Legendę o Smoku Wawelskim". Po spektaklu przedszkolaki kolorowały postać małego smoka. Dziękujemy serdecznie pani Wioletcie:)

  Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Dawniej widok dzieci spędzających niemal cały dzień na podwórku nie był niczym dziwnym, Nauczyciele naszego przedszkola starają się wrócić do dawnej, sprzyjającej rozwojowi dzieci, tradycji. W dnia 22.10.2019r. dzieci 4-letnie wzięły udział w jesiennym turnieju sprawnościowym pt.” Jesienne zabawy”.

   15.10.2019 r. grupy I, II, III i IV MPS nr 2 odwiedziła pielęgniarka przychodni „Panakeja” w Mławie pani Elżbieta Stryjewska. Nasz gość opowiadał co zawiera torba pielęgniarki, kiedy wyjeżdża z wizytą do pacjentów. Zobaczyliśmy również jak mierzone jest ciśnienie, a także usłyszeliśmy bicie własnych serduszek. Serdecznie dziękujemy gościowi za przybycie.

  8 października 2019 r. przedszkolaki z grupy II i III MPS nr 2 dowiedziały się kim jest lekarz pediatra. Podczas zajęć omówione zostały podstawowe akcesoria medyczne. Każdy mógł posłuchać bicia własnego serca. Ponadto dzieci poznały zasady zapobiegania i leczenia chorób oraz przeziębienia. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w „lekarza pediatrę”, podczas której dzieci badały misie.

   20 września 2019 r. dzieci z grup I, II, III, IV i V MPS nr 2 przyjęły w przedszkolu niezwykłego gościa. Przedszkolaki spotkały się z zawodowym żołnierzem – Panem Markiem Kasińskim. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej służbie, zaprezentował mundur oraz znajdujące się na nim oznaczenia i symbole narodowe. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach poza granicami kraju. Pan Marek opowiadał o swoich misjach m.in. w Afganistanie, Libanie oraz Iraku.

Joomla Template by Joomla51.com