11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

    Niemalże wszystkie dzieci kochają zwierzęta, dlatego dzięki uprzejmości mamy jednego z przedszkolaków, 20 września grupę II MPS nr 2, odwiedził nietypowy gość – żółw wodno-lądowy. Celem zajęcia było uświadomienie najmłodszym, na czym polega opieka nad zwierzętami. Dzieci dowiedziały się, że posiadanie pupila to nie tylko zabawa, lecz także obowiązek. Przedszkolaki mogły dotknąć żółwia, dowiedziały się również w jaki sposób należy go karmić, czy też jak zadbać o jego bezpieczeństwo i higienę.

     Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest niezwykle ważne dla dzieci i rodziców. W celu zminimalizowania stresu w dniach 29 i 30 sierpnia 2019r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych przedszkolaków. Był to również doskonały czas na integrację z rówieśnikami oraz zawieranie nowych znajomości. Zgromadzonych miłym słowem powitała pani wicedyrektor Małgorzata Krupa. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach, pod kierunkiem pp. Eweliny Krysztofiak, Marleny Radzkiej – grupa I „Pszczółki”, Izabeli Latoszek, Izy Fabisiak – grupa II „Żabki” oraz Jolanty Beredy i Wioletty Rudnickiej - grupa III „Motylki”.

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie w dniach 29 i 30 sierpnia 2019 r.       

                        w godzinach 10.00 – 11.00    

w salach: zielonej, łososiowej i żółtej odbędą się zajęcia w ramach dni adaptacyjnych.

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020  po raz pierwszy objęte będą opieką przedszkolną.

  18 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i podżeganie grup „0”. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń: pp. Eweliny Krysztofiak, Jolanty Beredy, Izabeli Latoszek i Małgorzaty Piekacz, przygotowały ostatni już program artystyczny. Polonez zatańczony przez przedszkolaki zachwycił zgromadzonych. Piękne wiersze i piosenki nadały tej chwili wiele podniosłości. Nie zabrakło ciepłych słów Pani Dyrektor Joanny Wyszkowskiej, która podziękowała całej społeczności za wspólne lata i dobrą współpracę.

15.06.2019 r. na Pikniku Rodzinnym w Katolickiej Szkole Podstawowej odbyło się, długo wyczekiwane przez uczniów ZPO nr 2, rozstrzygnięcie konkursu „Porusz umysł”. Z dumą prezentujemy osiągnięcia:

5-latki – Tytuł „Mistrz”;

6-latki – Tytuł „Laureat”;

Klasa II – Tytuł „Arcymistrz”;

Klasa III – Tytuł „Laureat”;

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    4 czerwca 2019 r., w ramach prezentu z okazji Dnia Dziecka, przedszkolaki z grup IX i X MPS nr 2 wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Olsztyna. Program wycieczki zawierał między innymi wizytę w Teatrze Lalek, gdzie dzieci zachwyciło niezwykłe przedstawienie pt.: „Piotruś Pan”. Nikomu nie straszy był Kapitan Hak, czy krokodyl! Kolejną atrakcją był pobyt w edukacyjnej sali zabaw „Warmiolandii”. Dzieci miały możliwość tworzenia konstrukcji z różnego rodzaju klocków.

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert na dzierżawę pomieszczeń kuchennych i wyposażenia oraz prowadzenie stołówki

w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

06-500 Mława, ul. Graniczna 39

w dniu 31.05.2019 r. wyłoniono wykonawcę tego zadania.

Od 1 września 2019 roku zadanie będzie realizowała firma:

Restauracja „U KUBARY” Włodzimierz Kubarski,
 06-500 Mława, ul. Stary Rynek 7

    Od 1997 roku na przełomie maja i czerwca odbywa się akcja wręczania książek dzieciom kończącym edukację przedszkolną. W tym roku dzieci otrzymały od Miejskiej biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa  w Mławie piękną książkę, zatytułowaną „Poznaj Polskę” oraz kolorowe dyplomy.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkursach, które przygotowały na tę okoliczność dyrektor Maria Świtoń i bibliotekarka Lidia Piskorska.

Joomla Template by Joomla51.com