11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą. Łaszą się, są rasowe, salonowe, dachowe, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

            W dniu 17 lutego 2021 r. dzieci w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie obchodziły nietypowy dzień- „Światowy Dzień Kota”, którego głównymi celami było: rozwijanie empatii-uwrażliwienie na potrzeby wszystkich zwierząt, przekazanie informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, wyrobienie szacunku dla naszych czworonożnych przyjaciół, a także zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych istot.

   W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest, aby móc komunikować się z ludźmi na całym świecie. Pomaga to także w utrzymywaniu bliższych więzi lub poznawaniu innych krajów i ich kultur. Dlatego też język angielski jest tak istotny, a jego naukę warto rozpocząć już we wczesnym wieku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego świata w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie wspomaga się nauczanie języka angielskiego poprzez prowadzenie innowacji pedagogicznej pt. „Spotkanie z językiem angielskim na co dzień”, której celem jest stworzenie dzieciom możliwości osłuchania się z językiem angielskim oraz rozwijanie zdolności i umiejętności językowych.

   Dnia 11 lutego 2021 roku w związku z dobiegającym końca karnawałem w MPS nr 2 obchodziliśmy tłusty czwartek. Ten dzień nie polegał jedynie na jedzeniu pysznych pączków i faworków. Ważnym aspektem było zapoznanie dzieci z tradycją tego święta. Ponadto w grupach odbyły się różne zabawy taneczno-ruchowe.

   We wtorek 9 lutego 2021r. roku w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbył Międzynarodowy Dzień Pizzy. Celem wydarzenia była nie tylko dobra zabawa, ale także poznanie tradycji kulinarnych i pochodzenia jednej z najbardziej znanych włoskich potraw – pizzy. Tego dnia dzieci wykonywały wiele ciekawych aktywności, m. in. oglądały różnego rodzaju prezentacje multimedialne, z których dowiadywały się ciekawostek związanych z tym przysmakiem.

  Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 29 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, już od samego rana dało się odczuć gorącą atmosferę. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami, wstążkami i balonami. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, wróżki, motylki itp., a chłopcy w królewiczów, rycerzy, budowniczych, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata.

   Mikołajki to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. W przedszkolu zapanowała świąteczna atmosfera. Największą radość dzieciom sprawiły odwiedziny Świętego Mikołaja. Długo wyczekiwany gość wywoływał uśmiech na twarzach przedszkolaków. W zamian za wizytę dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki specjalnie dla Mikołaja.

Joomla Template by Joomla51.com