11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

        15 listopada 2012 roku w bibliotece naszej szkoły odbył się konkurs „Historia szkoły oraz życie i twórczość jej patronki". Do konkursu przystąpili przedstawiciele klas II – VI, którzy walczyli w imieniu całej klasy. Zmagania z historią szkoły oraz życiem i twórczością Haliny Rudnickiej rozgrywały się w dwóch kategoriach. W kategorii I wzięły udział dzieci z klas II i III a w kategorii II uczniowie z klas IV, V i VI. Wszyscy uczestnicy odpowiadali na trzy losowo wybrane pytania. Wysoki i wyrównany poziom wiedzy uczniów, zmusił organizatorów do zadania kilku dodatkowych pytań w celu wyłonienia zwycięzców.

  Sztandar szkoły jest dla społeczności szkolnej symbolem Polski – Narodu – Małej Ojczyzny jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Sztandar szkoły może brać udział w uroczystościach rocznicowych organizowanych przez administrację samorządową i państwową oraz w uroczystościach religijnych: mszach św., uroczystościach pogrzebowych i innych.

Jak co roku, w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, sztandar naszej szkoły brał udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

  

Do konkursu przystąpiło 133 uczniów z 16 szkół. Przygotowywani byli przez 24 nauczycieli.

a) 9 szkół podstawowych ( SP 4, SP 6, SP 7, SP 1, Turza Mała, Uniszki Zawadzkie, Katolicka Szkoła Podstawowa, Wiśniewo, Głużek)

b) 7 gimnazjów ( G 1, G 2, Chorzele, Szreńsk, Słupno, „Wyspianum", Katolickie Gimnazjum)

Ze szkół podstawowych wpłynęło 66 prac plastycznych i 12 literackich.

 Z gimnazjów 37 prac plastycznych i 18 literackich.

8 listopada uczniowie klas Va, VIa ,VIb i VIc brali udział w debacie, która odbyła się w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Mławie, a poprowadził ją Jakub Śpiewak -prezes Fundacji Kidprotect.

Celem spotkania będącego elementem kampanii edukacyjnej „Kidmobile" jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą nierozważne korzystanie z telefonu komórkowego i mobilnego internetu - przede wszystkim przez dzieci, lecz również dorosłych.

  9 listopada 2012 r. społeczność szkolna uczciła 94 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję naród polski odzyskał swoje niepodległe państwo. Program przedstawiony przez uczniów klas IIb i VIa miał na celu ukazanie trudnej drogi Polski do wolności oraz uwrażliwienie młodzieży na sprawy związane z historią naszego kraju i tym Świętem Narodowym.

   W poniedziałek 5 listopada w nowo wybudowanej hali przy Szkole Podstawowej nr 6 obył się miejski turniej w halową piłkę nożną klas IV. Nasi młodzi adepci piłki nożnej zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając I miejsce. Początek nic na to nie wskazywał, bo po słabym spotkaniu ulegli gospodarzom 1:0. Ale później było już tylko lepiej, dwie wysokie wygrane, z SP7 5:0 i z SP1 7:1 pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca.

  6 listopada na naszej hali sportowej odbyły się eliminacje do finału powiatu w halową piłkę nożną. Na zawody stawiły się cztery szkoły: SP Nosarzewo, SP Głużek, SP Strzegowo i nasza szkoła jako gospodarz turnieju. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce, wygrywając wszystkie spotkania, nie tracąc przy tym nawet jednego gola, a strzelając 13.

Samorząd Uczniowski w dniu 23 października zorganizował dyskotekę dla uczniów naszej szkoły. Nasi niezawodni DJ Mleko, DJ Bombel, DJ Patryk dowcipnie zabawiali wszystkich i zachęcali do wspólnej zabawy i tańca. Jak co roku, pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów wstępu na naszą imprezę, zostały przekazane na zakup kwiatów na groby zmarłych nauczycieli i pracowników naszej placówki.

 

Joomla Template by Joomla51.com