11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

    24 października 2012r. w Ciechanowie odbyły się finały rejonu w indywidualnych biegach przełajowych. Na tej imprezie nie zabrakło także i naszych dzieci, którzy startowali ze zmiennym szczęściem. Te osoby które zajęły miejsca w pierwszej 12-stce awansowały na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Awans uzyskali bezpośrednio Radosław Zmudczyński, który był 12 i Katarzyna Jędrzejak - 5, natomiast Paweł Czymerski był 15 i jest na liście rezerwowych. Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się awansować na XV MIMSZ.

   11.10.2012r. w Strzegowie odbyły się eliminacje piłki nożnej w kategori chłopców. W tej grupie znalazły się SP Strzegowo, SP Radzanów, SP Wiśniewo i nasza SP 4. Nasi chłopcy zaprezentowali się znakomicie, wygrywając wszystkie spotkania i zajmując jednocześnie pierwsze miejsce, uzyskali awans do finału powiatu, który odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.

  Tradycyjnie w październiku społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie obchodzi Święto Szkoły, które jest związane z rocznicą urodzin naszej patronki Haliny Rudnickiej . W tym roku święto połączone zostało ze ślubowaniem pierwszoklasistów, w którym brali udział wszyscy uczniowie szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście. Po akcie ślubowania pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pozostali uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o historii naszej szkoły, z której między innymi dowiedzieliśmy się, że nasza placówka jest najstarszą w mieście. Powstała dzięki staraniom robotników budujących kolej.

  26 października 2012 roku uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Społeczność uczniowska Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie powiększyła swoje szeregi o 45 uczniów klasy I a oraz klasy I b.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od powitania pierwszoklasistów przez Panią dyrektor Joannę Wyszkowską oraz Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

  Od wielu lat tradycją naszych uczniów jest odwiedzanie grobów zmarłych nauczycieli i pracowników ZPO nr 2 w Mławie przed 1 listopada. W słoneczny choć mroźny poniedziałek 29 października dzieci z kl. II a pod opieką pp. D. Kowalewskiej i K. Weselak udały się na wólczański cmentarz parafialny. Zaniosły piękne kwiaty, które znalazły miejsce na grobach nieżyjących już nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 i Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie oraz grobach żołnierzy, macochy pisarza Stefana Żeromskiego, a także przy kopcu na ulicy Kościelnej.

  25 września w Płocku odbyły się XIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Na tą najważniejszą imprezę sportową na Mazowszu awansowali i nasi chłopcy. Tam zaprezentowali się na miarę swoich umiejętności, ostatecznie zajmując IX miejsce na XII ekip. Można powiedzieć, że to dopiero IX miejsce, ale to jest IX lokata w całym województwie mazowieckim, także duże brawa dla chłopców za zangażowanie i walkę. Skład zespołu: Zmudczyński Radosław, Czymerski Paweł,Tomkielski Jakub, Zakrzewski Łukasz, Włodarski Radosław i Jędrzejak Jacek.

  8.10.2012r. na obiektach mławskiego MOSiRu odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Na tej imprezie nie zabrakło i naszych reprezentantów, którzy zaprezentowali się znakomicie, zdobywając 4 medale, w tym 3 złote ( Małgorzata Krajewska, Dominik Benecki, Amanda Wolak ) i 1 srebrny ( Katarzyna Jędrzejak ). W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła wśród dziewcząt zajęła I miejsce, a wśród chłopców II.

   W dniu 10 października 48 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Wyjazd zorganizowała nam fundacja "Omnibus".

Zwiedzaliśmy Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście. Byliśmy też w Centrum Nauki "Kopernik", gdzie przez trzy godziny bawiliśmy się wyśmienicie mogąc uczestniczyć w eksperymentach na przeróżnych urządzeniach. Obserwowaliśmy pracę nieznanych nam do tej pory maszyn, lataliśmy na "latającym" dywanie, poznaliśmy pismo obrazkowe starożytnych mieszkańców Ziemi, wiemy jak czuje się człowiek podczas trzęsienia Ziemi.

Joomla Template by Joomla51.com