11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  4 marca na sali gimnastycznej w Wiśniewie odbyły się eliminacje do finału powiatu w piłkę ręczną dziewcząt klas V-VI. Oprócz naszej szkoły do rywalizacji przystąpiły jescze SP1 Mława, SP Szreńsk i SP Wiśniewo. W pierwszym meczu nasze zawodniczki wygrały 4:2 z SP Szreńsk, w drugim spotkaniu okazały się lepsze od gospodyń turnieju SP Wiśniewo 5:2 i w ostatnim pokonały SP1 7:1.

   Klasa II a i II b w ramach edukacji regionalnej poznała historię mławskiego parku. Uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, którego gościem była emerytowana nauczycielka z ZPO nr 3 oraz członkini Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie Pani Dorota Klimek.

    W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie odbyło się Powiatowe Święto Nauki im. prof. Tadeusza Korzybskiego pod hasłem „Poznaj Wyspiańskiego”. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej,  współorganizatorem I Liceum Ogólnokształcące. Podczas Powiatowego Święta Nauki uczniowie klasy VIII b i VII c uczestniczyli w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez uczniów I LO, m.in. przeprowadzona została gra edukacyjna „Tajemniczy pokój” oraz zaprezentowana wirtualna wystawa „Wynalazki Leonarda da Vinci”. Celem zajęć była nauka poprzez zabawę.

  Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez szkoły z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsza edycja skierowana była do 50 bibliotek z całej Polski.

  24 lutego, tuż po feriach zimowych do Zespołu Placówek Oświatowych   nr 2 w Mławie z kolejną, wyjątkową lekcją muzyki przybyli przedstawiciele Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Temat lekcji brzmiał: „Muzyka mistrzów”.

   Uczniowie ZPO nr 2 w Mławie dzięki  świetnej grze aktorskiej swoich rówieśników  poznali sylwetki  największych, światowych kompozytorów  - Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz mieli możliwość wysłuchania ich najsłynniejszych utworów muzycznych. 

 W dniu 7.02.2020 r. uczniowie klas VII oraz VIII Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie udali się do Teatru Kamienica w Warszawie aby obejrzeć bardzo emocjonujący spektakl pt „Wszechmocni w sieci”. Sztuka porusza bardzo aktualny problem cyberprzemocy oraz pokazuje konsekwencje, o których należy mówić głośno.  Spektakl skłania do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.

 W czwartek 6 stycznia uczniowie klasy IV a zaprosili całą społeczność uczniowską, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły na apel ,,Bezpieczne ferie”. Przypomnieli wszystkim zasady zachowania się podczas wypoczynku zimowego w wierszach i prezentacji multimedialnej a chór szkolny prowadzony przez p. Anetę Stanios zaśpiewał piękne piosenki o zimie, za którą w tym roku trochę tęsknimy.

   Dzieci z naszej placówki już od kilku lat biorą udział w akcji „Pomagamy zwierzętom w Schronisku”. Pomagają w ten sposób podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – Nadzieja w Napierkach.

W tym roku klasy 2b, 3c i 4a zawiozły autokarem zebrane przez wszystkich uczniów klas 1-3 i kl.4a dary dla zwierzaków. Udało się zebrać około 200 kg suchej karmy,  puszek i innych smakołyków.  Po wręczeniu podarunków dzieci zwiedziły także teren należący do placówki, poznały zasady jej funkcjonowania, oglądały zwierzęta oraz wysłuchały od  wolontariuszki p. Katarzyny Ch. wzruszających opowieści o losach piesków, które tam trafiły.

Joomla Template by Joomla51.com