11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

Mimo zdalnego nauczania uczniowie klasy 7a podczas lekcji języka polskiego oraz zajęć pozalekcyjnych wiedzy wykazali się kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Każdy z uczniów zaprojektował własną okładkę do książki Charles'a Dickensa "Opowieść wigilijna".

Szczypie w oczy, szczypie w uszy. Mroźnym śniegiem w oczy prószy.
Luty to ostatni i zazwyczaj najsroższy miesiąc zimy. W tym roku zima jest jak z obrazków…Połączenie bieli, skrzącego się śniegu, szronu , szadzi. Dlatego klasa 2b korzysta z uroków białej aury i już nie pierwszy raz bawi się na świeżym powietrzu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas 7a 8a 8c przygotowali prace plastyczne, prezentacje oraz quizzy. Zachęcamy do ich obejrzenia i zmierzenia się z pytaniami.
 
 Prezentacje:
 
Quizzy:
 
Plakaty: Aleksandra Ogrodzińska, Julia Rutecka, Maja Grzybicka
 

  Zima za oknem i długie wieczory to dobry czas na czytanie baśni i bajek, które dzieci bardzo lubią. Dlatego biblioteka zaprosiła uczniów klas trzecich do udziału w konkursie ze znajomości baśni Andersena. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do zagadki związanej z baśnią „Księżniczka na ziarnku grochu”. Złożone prace konkursowe wykonane zostały ciekawymi technikami i wyróżniały się ogromnym poczuciem artyzmu.

 Jest tylko jeden sposób nauki,

  przez działanie.

 

  Biblioteka szkolna, w tym trudnym okresie, zaprasza uczniów do udziału w konkursach . Do rozwiązania krzyżówki zawierającej pytania związane z książką zaprosiliśmy uczniów pracujących zdalnie w szkole.

Prawidłowe hasło, które brzmiało „Informacja” podał Oskar Gorczyca z klasy VII.

Oskar otrzymał nagrodę książkową.

DRODZY UCZNIOWIE!

            Stoicie przed trudnym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Jest to też trudny etap dla Waszych rodziców. Aby udało się Wam dostać do wybranej szkoły, należy przejść przez narzucony procedurą naboru proces rekrutacyjny.

            Wybór szkoły bywa stresujący. Pamiętaj jednak, że podczas podejmowania decyzji możesz liczyć na osoby wokół Ciebie.

Przy wyborze szkoły należy zwrócić uwagę:

  Od 2017 roku Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie jest zarejestrowany na stronie internetowej programu eTwinning i od tej pory jesteśmy częścią dużej społeczności uczniów, nauczycieli i szkół współpracujących ze sobą przy pomocy mediów elektronicznych i wsparciu technologii informacyjno-komunikacyjnych. W szkole realizowane były już projekty w języku angielskim. Tym razem w ramach realizacji zadań projektowych eTwinning uczniowie klas 8 rozpoczęli realizację projektu z języka niemieckiego.

Godzina wychowawcza w klasie 7a
Walentynki niby jedno święto, jednak w różnych państwach świata obchodzi się je całkowicie inaczej. Na ten temat dyskutowali uczniowie klasy 7a podczas godziny wychowawczej wymieniając się ciekawostkami na ten temat.
Oto kilka z nich...
W Japonii walentynki to święto mężczyzn! Tego dnia kobiety obdarowują swoje sympatie czekoladkami. W Korei Południowej każdy 14. dzień miesiąca jest dniem poświęconym miłości. W walentynki podobnie jak w Japonii to kobiety wręczają swoim mężczyznom podarki. W Słowenii walentynki to pierwszy dzień, kiedy idzie pracować się w polu lub w winnicach. 14 lutego w Estonii to nie święto miłości, ale przyjaźni. W Niemczech symbolem dobrobytu i miłości jest świnia!

Joomla Template by Joomla51.com