11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Kończący się karnawał klasa 2b wraz z wychowawczynią zaakcentowała swoim niecodziennym wyglądem. W sali zrobiło się kolorowo od przeróżnych czapeczek, ogromnych okularów, kapeluszy, peleryn i nietuzinkowych włosów, które pozakładali uczniowie. Uśmiech na twarzy spotęgowały konkursy, quizy, kalambury. Dzieci rysowały również na dużym arkuszu papieru wymyślonego gościa , którego zaprosili do wspólnej zabawy, nadając mu wymyślone nietypowe imiona.

Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabrało w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż, jak podkreślają organizatorzy, jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych - rodziców i profesjonalistów jak i samych dzieci  zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

wszyscy wszystkim ślą życzenia....

Zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia przekazanych słowem, własnoręcznie wykonaną kartą,  zaśpiewaną kolędą  przesyłają

W okresie przedświątecznym, uczniowie z klas I-III Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie, wzięli udział w konkursie plastycznym „Namaluj ulubioną kolędę”. Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe, zgodne z tematyką. Wyróżniały się  też różną techniką. Biorąc pod uwagę kryteria, organizatorzy postanowili przyznać pięć równorzędnych nagród oraz  wyróżnienia.

Nagrodę za najładniejszą pracę otrzymują:

 Karol Karpiński kl.Ia

Amelia Jabłonowska kl.IIb

Nikola Chuma kl.IIa

Amelia Domżalska kl.IIIa

Mateusz Wypych kl.IIIb

" Jezus się narodził, leży dzisiaj w żłobie.
Swoją wielką miłość chce zostawić tobie....."

   Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie - na możliwość spotkania się z rodziną.
Tradycją Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Niestety w tym roku, ze względu na obecną sytuację, było to niemożliwe. Dlatego też uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy i nauczyciela religii, przygotowali montaż słowno- muzyczny o tematyce świątecznej. Mamy nadzieję, że zaproponowany program wprowadzi nas w świąteczny nastrój, a także przekaże istotę tych pięknych i magicznych Świąt.

 W Światowym Dniu Żywności został zainaugurowany program edukacji ekologicznej „EkoMisja Nie Marnuję” organizowany przez Bank Żywności w Ciechanowie. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 8c Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mlawie wspólnie z nauczycielami  p. Iwoną Chmielewską i p. Magdaleną Iwańską , którego celem było zwiększenie świadomości  na temat zjawiska marnowania żywności i  promowanie sposobów rozwiązywania tego problemu.

Joomla Template by Joomla51.com