11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

 Zapraszamy do szkoły po odbiór loginów i haseł, które umożliwią Wam sprawdzenie indywidualnych wyników egzaminu ósmoklasisty, które będą po zalogowaniu się dostępne w dniu 31 lipca 2020r. od godziny 10.00. Po odbiór wyników zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty zapraszamy do szkoły od dnia 3 sierpnia 2020r. Sekretariat jest czynny w godzinach 8.00 – 16.00. Przypominamy o potrzebie zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

   W dniu 26 czerwca 2020 roku odbyło się nasze ostatnie zakończenie roku w tej szkole. Było ono uroczyste, chociaż nietypowe ze względu na wirusa. Spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Na początku był apel, na którym Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska odczytała list od Pana Burmistrza Miasta Mława. Był on skierowany do nas, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz naszych rodziców. Znajdowały się w nim podziękowania za pracę w trudnym okresie nie tylko dla nas, lecz dla wszystkich. Oczywiście Pani Dyrektor życzyła nam zdrowych, bezpiecznych wakacji oraz abyśmy dostali się do wymarzonych szkół.
 

Bardzo miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych, w  międzynarodowym konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, znaleźli się również nasi uczniowie.

W kategorii Żaczek (kl. II) maksimum punktów i wynik bardzo dobry otrzymał uczeń klasy IIaMikołaj Żwir. Wyróżnienia otrzymali: Jan Jankowski (IIc), Michalina Koniutis (IIc) i Joanna Rybicka (IIa).

W kategorii Beniamin ( kl.V i VI) wyróżnienia otrzymali: Stanisław Piłkowski (Va), Antonina Wachowicz (Va), Łukasz Kaczmarczyk (Va) oraz Adam Skwarski (VIb).

W kategorii Kadet (kl. VII i VIII) wyróżnienie otrzymał Michał Kaszubski (VIIc).

  Jak co roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 odbyła się wielka zbiórka monet „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do akcji.
 Uczniowie zbierali monety do specjalnie przygotowanych skarbonek, następnie posegregowali według nominałów, przeliczyli i przekazali koordynatorowi akcji. Zebrane środki zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora. Kolejny raz uczniowie pokazali swoje Wielkie Serce i wspólnie działali dla dobra potrzebujących.

 

 

 

 

 

 

PROJEKT REALIZOWANY WE WSPÓŁPRACY  Z POLITECHNIKĄ WARSZAWSKĄ

W marcu 2019 r. nasza szkoła, jako jedna z mławskich szkół  przystąpiła do projektu pt. „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”. W projekcie brała udział klasa 4A, która miała za zadanie zdobywać kolejne umiejętności matematyczne na platformie internetowej zeszyt.online. Inteligentny program, stworzony przez pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierał uczniów w nauce matematyki, a jednocześnie rozwijał umiejętności uczniów uzdolnionych matematycznie.

Z racji COVID – 19 zakończenie roku szkolnego odbędzie się inaczej niż zwykle. Nie będzie akademii, a wręczenie świadectw i nagród dla uczniów odbędzie się wg następujących zasad.

Uczniowie przychodzą  na wyznaczoną godz. z zachowaniem wymaganych środków ostrożności (maseczka, zachowanie bezpiecznego odstępu i nie gromadzenie się).

Osoby, które obawiają się kontaktu z innymi mogą odebrać świadectwo w czasie wakacji w sekretariacie w godz. 9:00 – 12:00 lub we wrześniu (nie dotyczy uczniów klas 8)

 Klasa 3c ukończyła Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- „CZYTAM Z KLASĄ.- lekturki spod chmurki”. To była wspaniała przygoda czytelnicza.
Dziękujemy p. Honoracie Szaneckiej za możliwość wzięcia udziału w tak pięknym projekcie.
W III module pracowaliśmy nad lekturą "Detektyw Pozytywka". Dziękuję rodzicom za wspieranie swoich dzieci w całorocznych działaniach związanych z projektem, a szczególnie w ostatniej jego części.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Nasza placówka otrzymała Certyfikat i piękne Podziękowanie skierowane do Dyrekcji, Nauczycieli, Dzieci i Rodziców od głównego koordynatora P. Ludmiły Fabiszewskiej Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego- „Piękna nasza Polska cała”.

W tym roku szkolnym przystąpiły do III edycji niezwykle wartościowego i cennego projektu dzieci z grupy przedszkolnej „Żabki”, klasy 1-3 oraz klasy 6a, 7a,7b i 7c.

Joomla Template by Joomla51.com