11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

Pierwsza atrakcja to niezwykła lekcja historii w Oddziale Państwowego Archiwum w Warszawie, mieszczącym się przy ul. Narutowicza 3 w Mławie. Zajęcia warsztatowe dla uczniów poprowadził zespół specjalistów w ramach ogólnopolskiego projektu: ,, Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Lekcja archiwalna dotyczyła zabezpieczania i konserwacji dokumentów oraz ich przechowywania.

   6 grudnia do uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników administracji  ZPO 2 zawitał Mikołaj  i przyniósł wór łakoci ufundowanych przez Radę Rodziców, którymi poczęstował wszystkich.

    W sobotę 30 listopada na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej zainaugurowane zostały zawody dla klas II i III mławskich szkół podstawowych. W pierwszym etapie  turnieju młodzi sportowcy zmierzyli się w pięciu konkurencjach. Wszystkie drużyny zacięcie  rywalizowały o zwycięstwo w każdej konkurencji. Dopingowali ich koleżanki i koledzy ze szkół oraz zasiadający na trybunach rodzice.

   27 listopada w Ciechanowie odbył się finał rejonu w unihokeja. Wzięli w nim udział chłopcy z klas VII-VIII. Oprócz naszej szkoły w zawodach rywalizowały: Nowe Miasto, Pniewo, Sońsk i Wieczfnia Kościelna. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis z Nowym Miastem, w drugim wygraliśmy 1:0 z Pniewem, w trzecim zremisowaliśmy 0:0 z Sońskiem i w ostatnim spotkaniu także zremisowaliśmy 1:1 z Wieczfnią.W końcowej rywalizacji zostaliśmy vice mistrzami rejonu. Brawa dla całego zespołu za walkę i wielkie zaangażowanie.
Skład: Endrzejczyk Bartłomiej, Jezierski Alan, Kuciński Adrian, Myśliwczyk Eryk, Wasiński Kacper, Olszewski Igor, Rychcik Miłosz, Wilk Stanisław, Rutyna Patryk, Rogowicz Dominik, Kapitański Filip.

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś miał swoje setne urodziny.
W 1902 roku Theodore „Teddy” Roosevelt, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, wybrał się na polowanie. Postrzelono na nim młodego niedźwiadka. Prezydent postanowił uwolnić zwierzę. Stało się to inspiracją dla amerykańskiego sklepikarza, który rozpoczął produkcję pluszowych misiów o imieniu Teddy. Pluszowy Miś miał swoje święto 25 października. Biblioteka szkolna zorganizowała z tej okazji gry i zabawy dla najmłodszych.
Dzieci przeniosły się w bajkowy świat słuchając fragmentów książki A.A.Milne Kubuś Puchatek.

 Pracując metoda projektu, uczennice: Maja Gólnik, Kinga Przyborowska i Karolina Trzpil przygotowały Kronikę lektury: Pajączek na rowerze - Ewy Nowak i przedstawiły ją koleżankom i kolegom z kl. V d na lekcji j. polskiego. Prezentacja wyników samodzielnej pracy z książką, to ciekawa forma zachęcania innych do sięgnięcia po lekturę.

  29.11.2019 r klasa 1b znalazła czas na radosną zabawę. W gronie swoich kolegów i koleżanek z wychowawczynią bawiliśmy się w andrzejkowe wróżby. Były czerwone serca z wypisanymi imionami dziewczynek i chłopców, które nakłuwaliśmy magiczną szpilką. Losowaliśmy karteczki z ukrytymi zawodami, jakie będziemy w przyszłości wykonywali.
Degustowaliśmy domowe rogaliki, w których były ukryte napisy z zadaniami do wykonania na terenie klasy.

Dnia 27 listopada 2019 r. klasa V a na lekcji j. polskiego pracowała z lekturą: 

            ,, Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa. 

   Uczniowie podzieleni na grupy tworzyli mapę tego baśniowego królestwa. Dobra współpraca w zespołach zaowocowała ciekawymi rozwiązaniami.

             Zobaczcie sami!

Joomla Template by Joomla51.com